Art Komitywa prezentuje album “Strefa szarości”

Art Komitywa to nietypowy projekt muzyczny, który ma na koncie pierwszy album zatytułowany “Strefa szarości”. Wkrótce pojawi się nasza recenzja tego wydarzenia.

fot. materiały prasowe

Na razie trudno powiedzieć, czym jest Art Komitywa, łatwiej nakreślić czym nie jest, a nie jest klasycznym zespołem muzycznym, ani też orkiestrą, nie klasyfikuje się również jako grupa natchniona poezją śpiewaną.

Art Komitywa to towarzyskie spotkanie kilkorga ludzi, którzy – każdy na swój sposób – uprawia sztukę. Zebrali się przy okazji powstawania płyty „Strefa szarości”.

Na początku byli – Marcin Szyndrowski i Paweł Władysław Płócienniczak. Pierwszy komponował, śpiewał i grał na gitarze a drugi pisał wiersze. Potem dołączył emigrant ze Szkocji. Waldemar Payda Marek – doświadczony twórca muzyki elektronicznej. Muzycznie Komitywę dopełniła wrażliwa i utalentowana wiolonczelistka Janina Marzec. W trakcie realizowania teledysku do utworu „Szary” na planie pojawiła się niezwykła tancerka Zuzanna Jarocka.

Paweł Władysław Płócienniczak był założycielem i członkiem Osobnej Grupy Literackiej „Poboki”. Zdobywał nagrody na ogólnopolskich konkursach np. w Polskim Radiu za audycję o Powstaniu Wielkopolskim. Pierwsza książka „Sezon na peryferiach” ukazała się w 2005 roku i zawierała oprócz wierszy także teksty piosenek i aforyzmy. Jako autor tekstów wydał wspólnie z założonym przez siebie zespołem Reising Band płytę pod tytułem „Z tego miasta”. Współpracował z zespołami muzycznymi: Skippers, Acoustic Flame, Infinitum Cantamus. Wydana w 2010 roku w Krakowie, w Wydawnictwie Miniatura książka zatytułowana „Okno z widokiem na smutek” zawierała także ilustracje fotograficzne autora i była przez niego zaprojektowana plastycznie. W 2011 roku ukazała się książka czterech poetów z Krotoszyna, pod tytułem „Nowa Kwadryga”, której był pomysłodawcą, współautorem, redaktorem i autorem fotografii i szaty graficznej. Obecnie jest pracownikiem Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury oraz Członkiem Związku Literatów Polskich.

Marcin Szyndrowski to były dziennikarz Głosu Wielkopolskiego, nauczyciel, teatrolog, poeta i muzyk. Gra w zespole Pan Przecinek & Zespół Depresyjny. Ma na koncie sporo osiągnięć teatralnych i muzycznych. Jednym z ważniejszych jest znalezienie się na światowej liście “The History of James Joyce Music – Adaptations, Interpretations and Inspirations”. Wszystko za sprawą interpretacji fragmentu prozy “Finnegans Wake”. To jeden z niewielu polskich akcentów w tym zestawieniu.

Waldemar Marek to rodowity Krotoszynianin, który wyemigrował do Szkocji. Tam wciąż związany z muzyką. Tworzy głównie muzykę elektroniczną. Współpracuje z szeregiem artystów, a jego dźwięki zdobywają coraz szersze grono wielbicieli.

Janina Marzec pochodzi z muzycznej, krotoszyńskiej rodziny. Jej wrażliwość i ogromna miłość do wiolonczeli nadaje muzyce ten przepiękny niepokój. Na co dzień nauczycielka muzyki w jednej z krotoszyńskich szkół.

*****

Nikt nie wie, czy płyta „Strefa szarości” będąca ich pierwszym dziełem, będzie także tym ostatnim. Na razie Art Komitywa zakreśla sferę swojej wrażliwości i estetyki, proponuje słuchaczom głęboko refleksyjny sposób widzenia świata, poezji i muzyki.

“Art Komitywa zakreśla sferę swojej wrażliwości i estetyki, proponuje słuchaczom głęboko refleksyjny sposób widzenia świata, poezji i muzyki. Zapraszamy do strefy szarości!”

*****

Album “Strefa szarości” nagrano w studio Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury oraz prywatnym studio Waldemara Paydy Marka w Szkocji.

Realizacja nagrań i mastering: Krzysztof Kaźmierczak (KOK) i Waldemar Payda Marek.

Dofinansowano ze środków Miasta i Gminy Krotoszyn.

 

fot. materiały promocyjne

Jedna odpowiedź do “Art Komitywa prezentuje album “Strefa szarości””

Leave a Reply