Marcin Patrzałek z nowym utworem “Toccata”

Marcin Patrzałek – klasyczny instrumentalista, który podbił serca słuchaczy na całym świecie, dzięki telewizyjnemu talent show, prezentuje klip do utworu „Toccata”.

O tym 19-latku Simon Cowell (ojciec chrzestny sukcesu One Direction, czy Little Mix) powiedział, że pokazuje po co stworzono gitarę. Marcin Patrzałek to muzyk obdarzony dynamiczną i olśniewającą wirtuozerią, a także unikalnym perkusyjnym stylem. Wykazuje niesamowitą pomysłowość jako aranżer i producent w wielu stylach i gatunkach. Nic więc dziwnego, że Sony Music Masterworks podpisało kontrakt z młodym polskim gitarzystą.

fot. materiały prasowe

Ukazał się kolejny klip artysty nagrany w tej wytwórni zatytułowany „Toccata”. To unikalne, swobodne opracowanie słynnej Toccaty i Fugi D-moll BWV 565 Jana Sebastiana Bacha. Oczywiście w wersji na gitarę solo.

W dniach 17 – 20 marca 2022 artysta wykonywać będzie ten utwór wspólnie z the Royal Philharmonic Orchestra w słynnej Royal Albert Hall podczas Classical Spectactular.

Marcin  zyskał popularność po wygraniu IX edycji polskiego talent show „Must Be the Music” (2015), a następnie włoskiego „Te Si Que Vales  (2018). Urzekł także publiczność telewizyjną, liczącą ponad 10 milionów widzów w USA, docierając do półfinałów „America’s Got Talent”.

Jego nagrania osiągnęły ponad 100 milionów wyświetleń online ( 600.000 subskrypcji kanału YT, 1.000.000 followersów na Tik Tok i 400.000 na Instagram). Opracowanie utworu „Kashmir” zespołu Led Zeppelin natychmiast stało się viralem, zyskując podziw takich gwiazd jak: Jack Black, Tom Morello czy Paul Stanley.

Urodzony w 2000 roku w Kielcach, Marcin rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej w wieku 10 lat. Dwa lata później rozpoczął naukę technik flamenco pod kierunkiem hiszpańskiego gitarzysty Carlosa Pinany. Następnie zanurzył się w świecie perkusyjnego fingerstyle (wykorzystując cały instrument w nieoczekiwany i innowacyjny sposób) i rozwinął unikalny styl i brzmienie, które mimo młodego wieku, przysporzyły mu wielu fanów na całym świecie.

 

Leave a Reply