Małpa zapowiada nowy album singlem „Drogi dres”!

Toruński raper Małpa powraca z pierwszym od 2019 roku albumem solowym. Pierwszym zwiastunem nowej płyty jest utwór “Drogi dres”.

Po trzech latach ciszy Małpa wypuszcza bardzo osobisty klip “Drogi dres”, w którym wraca do czasów dzieciństwa i na osiedle, na którym wyrósł.

„Drogi dres” to pierwszy singiel z czwartej solowej płyty Małpy, zatytułowanej Bóg nie gra w kości“, która ukaże się 1 kwietnia 2022. Nowy utwór rapera to monochromatyczna podróż do przeszłości w rytm surowego bitu spod ręki duetu The Returners.

Wersja preorderowa zostanie wzbogacona o dodatkową płytę “Lost tapes”, na której znajdą się niepublikowane numery z lat 2010-2015. Jak Zapewnia Małpa, nagrania nigdy nie trafią do sieci a preorder jest jedyna okazją by je zdobyć.

fot. materiały prasowe

Trueschoolowe tło do opowieści Małpy stworzyli sprawdzeni Returnersi (wyprodukowali dla Dwóch Sławów tegoroczne “Z Archiwum X2”) z wyróżniającą się mocną, stopą i samplem męskiego wokalu, który wychyla się z tła. Pod względem lirycznym Małkiewicz zaprezentował poziom, do którego przyzwyczaił słuchaczy – niebotycznie wysoki, bez “mówienia trzy po trzy”. Przybliżył nam historię z dzieciństwa i lat, które jak wielu osób, nie były kolorowe i bogate. Z całej obrazowej i ciężkiej historii, można stwierdzić, że toruński raper chce przekazać, iż nabywanie rzeczy (czasem ponad stan), by być kimś w oczach ludzi, którzy łatwo zrobią z nas pośmiewisko (choćby we wspomnianym wieku szkolnym) jest bezsensowne, bo “to nie szata zdobi człowieka”. Jednak mimo dorośnięcia i bagażu doświadczeń na plecach, dalej może pojawiać się myśl “co ludzie powiedzą”. Odnoszę wrażenie, że ten tekst mógłby zmienić postrzeganie świata niejednego młodzieńca lub chociaż “zapalić światełko”, wzbudzając refleksję względem swojego postępowania. Całość niewątpliwie hipnotyzuje, a pewnego uroku nadaje charakterystyczny dla rapera sposób artykulacji.

 

 

Leave a Reply