Ochman prezentuje utwór „River”. Preselekcje do Eurowizji 2022

Ochman jest faworytem Koncertu Finałowego Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji, które odbędą się już 19 lutego. Artysta zaprezentował utwór “River” biorący udział w konkursie. Do piosenki powstał teledysk.

Ochman utworem „River” udowadnia, że jest gotowy, aby reprezentować nasz kraj w Turynie.

– W świecie, w którym większość z nas działa w olbrzymim stresie, nieustannie myślimy o tym, co przed nami i próbujemy zaplanować przyszłość. Z różnych powodów, podskórnie towarzyszy nam mnóstwo wątpliwości na temat tego, co nas czeka. Piosenka opowiada o tym, jak bardzo chcemy i potrzebujemy przerwy od całego tego zgiełku – tak o utworze mówi Krystian.

fot. materiały prasowe

 

To utrzymana w podniosłym klimacie ballada, która powstała z użyciem elektroniki i fortepianu. Ochman w piosence skupia się na motywach nostalgii, żalu, obojętności. Za jej produkcję odpowiada @atutowy oraz Tribbs.

Krystian Ochman jest zwycięzcą 11. edycji The Voice of Poland oraz wnukiem słynnego polskiego tenora Wiesława Ochmana. Z utworem „Prometeusz” wygrał 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w koncercie „Premier” oraz jako pierwszy polski wokalista wziął udział w The Circle Sessions, gdzie zaprezentował na żywo dwa utwory „Lights In The Dark” oraz „Ten sam ja”. Ochman na swoim koncie ma złotą płytę za singiel „Światłocienie”, jego debiutancki album trafił na szczyt listy przedsprzedaży oraz zadebiutował na 6. miejscu OLiS. Dodatkowo artysta został nominowany do Odkryć Empiku 2021 w kategorii Muzyka za płytę „Ochman”.

 

“Dziadek słuchał całej płyty i jest ze mnie bardzo dumny” – Ochman [WYWIAD]

 

Leave a Reply