Debiutancki album “Missing You” zespołu Starless

“Missing You” to debiutancki album zespołu Starless, który ukazał się w minionym roku.

Starless to grupa utalentowanych muzyków, każdy z innego świata, ale za to ze wspólną pasją, którzy postanowili stworzyć coś wyjątkowego.

Projekt Starless powstał w 2020 roku w dobie pandemii i działa z zamysłem pokrzepienia i dodania pewnej eteryczności szarej rzeczywistości.

„Chcemy zatrzymać Was na chwilę i pokazać świat w kolorach muzyki. Na płycie każdy słyszy coś innego i sami jesteśmy ciekawi z czym kojarzy się wam nasza muzyka”.

5 maja 2021 zespół wydał swoją debiutancką płytę „Missing You” (CD), z której pochodzą, między innymi utwory „Missing You”, „Dreamer”, „Lady of the Lake”, czy też „Autumn Leaves”. Teledyski do utworów dostępne są w serwisie YouTube.

fot. materiały prasowe

Album spotkał się ze świetnym przyjęciem słuchaczy oraz środowiska muzycznego i zbiera w mediach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, bardzo pochlebne opinie.

Ponadto wokalistka Starless – Marta Bejma – wygrała w Plebiscycie Toruńskie Gwiazdy 2021, zostając muzyczną Nadzieją Roku. Od września do listopada ubiegłego roku Starless zagrał jesienną trasę koncertową „Autumn Leaves 2021″, występując między innymi na festiwalu rock’a progresywnego ProgRockFest w Legionowie.

Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem i planuje serię koncertów na wiosnę.

*****

Skład zespołu:

Marta Bejma – wokal, chórki, muzyka

Piotr Pryka – pianino, muzyka

Piotr Pilarski – gitara klasyczna

Szymon Czarnecki – flet poprzeczny

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply