Martin Lange z teledyskiem do utworu “Dawniej”

Duet Martin Lange dał się poznać słuchaczom debiutując na początku 2021 roku singlem „Oddychaj”. Teraz przyszła pora na teledysk do utworu „Dawniej”.

„Dawniej” to dobre wspomnienie, często podkoloryzowane i koniecznie lepsze od „tu i teraz”. Dla niektórych to dzieciństwo, pierwsze lata studiów dla innych to po prostu nieskrępowany śmiech, szaleństwa bez kalkulacji i pierwsza, namiętna miłość. Piosenka i klip, to sentymentalna podróż i refleksja nad tym, kim się staliśmy dorastając, a Wy macie swoje “Dawniej”?

fot. Piotr Pytel

Ja bardzo lubię wracać do miejsc z mojego dzieciństwa – dodaje Marcin MAKOWIEC. – Czasem chciałbym, by było jak dawniej, choć doskonale wiem, że często idealizujemy przeszłość. – Każdy ma swoje „Dawniej”. To taki nasz osobisty mit, do którego lubimy się odwoływać. Chociaż nie zawsze jest on zgodny z prawdą, to może on dawać nam powód, by zmieniać teraźniejszość na lepszą. – Ta piosenka, jak i klip, to sentymentalna podróż, tęsknota za beztroską, wolniejszym życiem, kiedy cieszyliśmy się z byle czego. Teraz nie doceniamy nadmiaru wszystkiego, co posiadamy. Z drugiej strony – to próba pogodzenia się z przeszłością, odpuszczenia sobie i refleksja nad tym, kim się staliśmy dorastając.

*****

Michał Lange i Marcin Makowiec to bardzo doświadczeni artyści. W ostatnich latach jako duet slabeprodukcje.pl, wyprodukowali utwory m.in dla Rosalie., Michała Szpaka czy Ofelii. Osobno udzielali się również wokalnie, produkcyjnie i w roli muzyków sesyjnych w takich projektach jak Sarcast, Kasia Lins (Michał), Reni Jusis, Dawid Kwiatkowski (Marcin). Liczne muzyczne współprace zaprowadziły ich na największe polskie sceny klubowe i festiwalowe.
Martin Lange to ich pierwszy w pełni autorski projekt, który jest zapowiedzią debiutanckiego albumu, który ukaże się jesienią 2021. Na płycie znajdziemy zestaw starannie wyprodukowanych przebojowych piosenek. Minimum środków, maksimum emocji. O sobie. O nas. To ich intensywnie emocjonalny i osadzony w popowo-alternatywnym klimacie materiał.

„Te piosenki powstawały w bardzo spontaniczny sposób. Śmiało możemy stwierdzić, że stanowią naturalne ujście naszych muzycznych wizji, inspiracji i marzeń. Bez kalkulacji, tak szczerze i naturalnie jak oddychanie”.

 

Leave a Reply