Kwita prezentuje album “Bohater romantyczny”

Kwita, czyli Michał Kwiatkowski wydał własnym sumptem album zatytułowany “Bohater romantyczny”. To płyta, na której usłyszymy odniesienia do klasycznego rapu.

fot. Marcin Pławnicki

Po trwającej kilka lat przerwie raper wraca z dwoma nowymi singlami i albumem “Bohater romantyczny”. Artysta obecnie pracuje nad nowym materiałem.

Album “Bohater romantyczny” w całości wyprodukował Michał Szczygieł – Stieglitz.

Do kawałka “To radosny był dzień” powstał teledysk, który zdobył nominację w konkursie PL Music Video Awards

*****

“Nie wiem kiedy dokładnie zaczęła się praca nad tą płytą. Wiem natomiast, że rok temu myślałem, że już jest skończona. Myliłem się i jeszcze dużo wody musiało upłynąć do tego momentu. Jestem niezwykle podekscytowany tym, że już jest. Jedyna w swoim rodzaju. Kompletna. Taka, jaką zawsze chciałem zrobić.” – jak informuje Kwita i dodaje:

“Ktoś mi kiedyś powiedział, że nawijanie o miłości to nie hip hop. Nie dbam o to. Ta płyta to miłość. Często niespełniona i zamyślona, ale nigdy niezmyślona. Ta płyta nigdy by nie powstała gdyby nie wybitne bity oraz wokale Michał Szczygieł. Co ciekawe, spotkaliśmy się na podobnych etapach naszego życia, przegadaliśmy w sumie wiele dni i nocy i okazało się, że chcemy dokładnie to samo powiedzieć muzyką. I chyba to głównie stanowi o wartości tych piosenek. Okładkę nadchodzącej płyty zaprojektowała Aleksandra Miciak – dziękuję, dla mnie to coś więcej niż design. Nie mógłbym sobie wymarzyć lepszego bohatera. Bohatera romantycznego.”

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply