Synth Esthetics i ich premierowy utwór “State of Mind” [RECENZJA]

Synth Esthetics to zespół wykonujący syntezatorowego rocka. Najnowszą propozycją duetu jest energetyczny utwór “State of Mind”.

Synth Esthetics to zespół, który posiada swój wyraźnie określony styl, czego potwierdzeniem jest ich najnowszy singiel zatytułowany “State of Mind“. Brzmienie gitarowe zostało zrównoważone w refrenach mocniej zaznaczonymi syntezatorami, co podkreśla doskonale poprowadzoną narrację muzyczną. To dodaje temu utworowi nośnego, całkiem przebojowego charakteru. Zawodowe podejście do samej materii to jedno, ale udało się też utrzymać pewną dynamikę na określonym poziomie, dzięki czemu kompozycja nie posiada słabszych, mniej energetycznych fragmentów.

fot. materiały prasowe

Może sam utwór nie jest czymś niezwykle oryginalnym, bo bazuje na sprawdzonych patentach, to jednak moc, którą udało się wyzwolić budzi podziw. A do tego dochodzi świetny, głęboko osadzony w takim artyzmie wokal Brigitty Wierzbik, nadający dodatkowej jakości tej propozycji. Właściwie głos rozpycha kompozycję nadając jej dodatkowych walorów. To wokalna torpeda, idealnie pasująca do rockowej wieloznaczności “State of Mind”. Przy takim “wsparciu” ten utwór nabiera większego kolorytu, który przy solówkach gitarowych staje się pełniejszą wizją artystyczną twórców. To właściwie dialog, który prowadzi wokalistka ze świetnie zapętlającym się instrumentarium. Jeżeli ten singiel jest dopiero zapowiedzią, tego co wkrótce nadejdzie, to możemy być spokojni o cały album. Już teraz wiadomo, że warto czekać na więcej.

*****

“Nazywamy się Synth Esthetics, jesteśmy zespołem z Jaworzna w składzie: Brigitta Wierzbik (wokal) i Tomasz Pieprzny (instrumental) i gramy syntezatorowego rocka. „State of Mind” jest jednym z singli z naszego pierwszego nadchodzącego albumu.” – Synth Esthetics

Choć historia Synth Esthetics jest póki co tajemnicza, to z pewnością wkrótce dowiemy się o nich znacznie więcej…

Brigitta Wierzbik to znana w Jaworznie wokalistka, występując często w Teatrze Sztuk, który uważa za szczególnie ciepłe miejsce. Współpracowała z zespołem Zipnotics. W 2019 roku zdobyła nagrodę publiczności na festiwalu Jeremiego Przybory  “Niebywalencja”. Brała udział w koncercie pod tytułem “Pomyśl o mnie” z piosenkami Anny German.

*****

Muzyka i słowa – Synth Esthetics Mix, master – Jarek Toifl

 

Leave a Reply