Tomasz Borowczyk prezentuje debiutancki album “Miłość / Młodość” [PREMIERA]

17 stycznia to oficjalna data premiery debiutanckiej płyty “Miłość / Młodość” Tomasza Borowczyka, która ukazała się pod naszym patronatem medialnym. Wkrótce pojawi się nasza recenzja tego wydarzenia.

Album dostępny jest w serwisach cyfrowych, a kopię fizyczną można zamówić bezpośrednio przez media społecznościowe artysty.

“Album powstał z potrzeby samoekspresji oraz potrzeby obcowania z dźwiękami. Wykluł się z połączenia dwóch moich największych pasji: do pisania oraz do śpiewania. Był czas, że czułem, że w moim życiu czegoś brakuje ale sam nie końca potrafiłem zdefiniować czego dokładnie. Dopiero, gdy po 5-6 latach wróciłem do nauki gry na gitarze a później ułożyłem melodię do pierwszej piosenki – już wiedziałem, że wsiąknę w to na dobre.” – jak informuje Tomasz Borowczyk i dodaje:

fot. materiały prasowe

“Cała płyta powstała też głównie dlatego, że miałem mnóstwo swoich piosenek w zeszycie i z ciekawości zapytałem producenta o koszty i czas pracy przy 1-2 piosenkach oraz koszty przy pracy nad całą płytą. Okazało się, że lepiej od razu robić coś większego niż pojedynczy singiel. Wybrałem więc w swoim mniemaniu swoje najlepsze piosenki, nagrałem demo w studiu i podesłałem materiał do producenta.

Miałem też świadomość, że gdybym co pół roku wracał z jednym singlem, mógłbym też nie osiągnąć tej spójności w brzmieniu i tekstach, które udało się uzyskać na albumie. Wydaje mi się, że tą płytą dopiero co rozpakowałem swój muzyczny potencjał i wierzę, że wiele dobrych melodii jeszcze przede mną.”

*****

Tomasz Borowczyk jest tyskim singer songwriterem. W zeszłym roku wydał jeden debiutancki singiel ” W nieskończoność”. Miał on również swoją premierę wraz z teledyskiem w serwisie YT. Teraz na fizycznym nośniku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana  “Miłość/ Młodość” (dostępna już w streamingu), którą wyprodukował Piotr Pluta (producent i realizator dźwięku znany głównie ze współpracy z zespołem Mikromusic i Grzegorzem Hyżym).

“Zanurzam słowa w muzyce. Namaczam, odstawiam na bok i pozwalam, by wszystko się wzajemnie przegryzło. Emocje przesiąkły nutami a nuty emocjami. Nie zawsze wiem co z tego wyniknie. Czasem to jak wywoływanie zdjęć w ciemni.” – Tomasz Borowczyk

*****

Płyta “Miłość / Młodość” dostępna jest w serwisach cyfrowych: https://open.spotify.com/artist/1vtWgTUjmALR6FkrBRSzOw?si=BL_XyntxRf–DgTSeTdA_A

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply