Ruina Bar z debiutanckim albumem. Posłuchaj singla “Niemiecki majster”

“Niemiecki majster” to trzeci singiel z płyty “Tango na tłuczone talerze” warszawskiego zespołu Ruina Bar, która oficjalnie trafi do sklepów 21 stycznia.

Do utworu powstał teledysk (scenariusz i reżyseria Piotr Tworek), w którym w rolę członków zespołu wcieliły się… realistyczne marionetki.

fot. Katarzyna Adamowicz

Ruina Bar to pokłosie pandemicznej eskalacji mocy twórczych u brawurowego PJ-a (piosenki, gitary, klawisze), który wraz ze zjawiskową Zosią (głosy) tworzy trzon całej tej szajki, a towarzyszą im: tajemniczy Sergii (bas), eteryczna Sylwia (klawisze, wibrafon), zadziorny Bartosz (perkusja) i niepokorny Paweł (perkusjonalia).

Wspólnie tworzą autorską muzykę, którą na własne potrzeby – jako, że nigdy nie mieścili się w gatunkowych szufladach – nazywają smut-jazzem, ew. składanką pod wieczorne wino sączone niespiesznie w towarzystwie księżyca.

Jak bardzo się uprzeć, to w ich utworach można usłyszeć elementy soft rocka, bluesa, piosenki poetyckiej, rhythm-and-bluesa, elektroniki i strach pomyśleć czego jeszcze.

Gustują w stylistycznych patchworkach, nieoczywistych strukturach harmonicznych i pięknych smutkach ludzkich. Uważają, że teksty to jednak coś więcej niż dołożenie słów do melodii. Wierzą w siłę wrażliwości i z lubością grzebią w emocjach człowieczych. Pomimo pandemicznych okoliczności zdążyli już dać parę koncertów, m.in. zawojować kultową krakowską Alchemię, a na swoim drugim występie ever zgarnąć Grand Prix festiwalu “Goworowo na Rockowo”.

O swojej muzyce mówią: “gramy alternatywny soft rock z domieszką wszystkiego, co się da”.

*****

RB w social media:
FB: www.facebook.com/RuinaBarBand
 IG: www.instagram.com/ruina.bar/

*****

Scenariusz i reżyseria teledysku – Piotr Tworek

Scenografia i wykonanie marionetek – Artur Endler

Zdjęcia – Rafał Matysiak

Montaż – Mariusz Gos Make up – Agata Lipińska

Produkcja – Piotr Tworek i Artur Endler

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply