Linia Nocna z “Balladą do płakania w aucie”

„Ballada do płakania w aucie”, to pierwszy utwór duetu Linia Nocna, który jako krótki fragment, stał się najpierw bardzo popularny w serwisie TikTok. W związku z dobrym odbiorem zespół nagrał pełną wersję tej piosenki.

Linia Nocna nowy 2022 rok rozpoczyna pięknym utworem „Ballada do płakania w aucie”. Zespół umieścił w zeszłym roku kilkunastosekundowy fragment tej piosenki w swoich social mediach. Mimi i Mikołaj napisali wówczas „jeśli ten post dobrze pójdzie, to wydajemy ten utwór”. Ponieważ fragment ten zyskał od razu duże grono fanów, kilkaset tysięcy wyświetleń i nie mniej udostępnień, jak obiecali-tak zrobili; piosenka pojawiła się w pełnej wersji w serwisach streamingowych i razem z klipem na platformie YouTube.

Mimi: „Bardzo staraliśmy się uchwycić to co najważniejsze w tekście, więc nie będziemy opowiadać o czym jest ten utwór, każdy może znaleźć w nim swoją historię i to jest w pisaniu piosenek najlepsze. Jedną z dróg do interpretacji może być też historia z naszego teledysku.”

Minimalistyczną produkcję muzyczną, tak charakterystyczną dla Linii Nocnej, dodatkowo ubarwia sekcja smyczkowa.

Premierze utworu towarzyszy premiera klipu, według pomysłu Moniki Wydrzyńskiej i Mikołaja Trybulca.

Linia Nocna to duet istniejący od 2017 roku. W tym czasie zespól wydał 2 albumy studyjne: nominowany do Fryderyków debiutancki „Znikam na chwilę” oraz w limitowanym i ekskluzywnym nakładzie „Szepty i dropy”. Zagrał także na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce m.in.: Opener Festival, Kraków Music Live Festival, Męskie Granie, Salt Wave Festiwal, Edison Festival, Co jest grane, a także kilkadziesiąt autorskich koncertów w duecie i w powiększonym składzie instrumentalnym.

Duet Linia Nocna tworzą:

Monika Mimi Wydrzyńska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i trenerka wokalna. Czterokrotnie nominowana za swoją pracę autorską do Fryderyków. Współpracuje m.in. z Roksaną Węgiel, Alicją Szemplińską, Lanberry, Sound’n’Grace, Marcinem Sójką.

Mikołaj Trybulec – producent, kompozytor, multiinstrumentalista. Producent wielu utworów „eurowizyjnych” dla takich krajów jak Czechy, Hiszpania, Austria. Współpracuje z wieloma Artystami w kraju (Smolasty, Qry, Viki Gabor) i za granicą (Oliver Heldens, Laidback Lucke, Duncan Laurence). Od 2021 tworzy z sukcesem autorski projekt pod pseudonimem Tribbs.

 

Leave a Reply