Premiera albumu “Tango na tłuczone talerze” zespołu Ruina Bar

“Tango na tłuczone talerze” to tytuł debiutanckiej płyty zespołu Ruina Bar. Jednym z utworów promujących to wydarzenie był utwór “Fire [Nadchodzę spalić twoje miasto]”.

fot. Katarzyna Adamowicz

Debiutancki album formacji Ruina Bar grającej alternatywnego soft rocka z domieszką wszystkiego, co się da. Dziesięć autorskich soczysto-ognistych piosenek, ponad 40 minut miodu na uszy Wasze w szerokim spektrum stylistycznym – od melancholijnych ballad po siarczyste bluesy i rockandrollową energię, a wszystko to okraszone zmysłowym wokalem, klimatycznymi aranżami i pasją włożoną w każdy dźwięk.

Ruina Bar to pokłosie pandemicznej eskalacji mocy twórczych u brawurowego PJ-a (piosenki, gitary, klawisze), który wraz ze zjawiskową Zosią (głosy) tworzy trzon całej tej szajki, a towarzyszą im: tajemniczy Sergii (bas), eteryczna Sylwia (klawisze, wibrafon), zadziorny Bartosz (perkusja) i niepokorny Paweł (perkusjonalia).

Wspólnie tworzą autorską muzykę, którą na własne potrzeby – jako, że nigdy nie mieścili się w gatunkowych szufladach – nazywają smut-jazzem, ew. składanką pod wieczorne wino sączone niespiesznie w towarzystwie księżyca.

Jak bardzo się uprzeć, to w ich utworach można usłyszeć elementy soft rocka, bluesa, piosenki poetyckiej, rhythm-and-bluesa, elektroniki i strach pomyśleć czego jeszcze.

Gustują w stylistycznych patchworkach, nieoczywistych strukturach harmonicznych i pięknych smutkach ludzkich. Uważają, że teksty to jednak coś więcej niż dołożenie słów do melodii. Wierzą w siłę wrażliwości i z lubością grzebią w emocjach człowieczych. Pomimo pandemicznych okoliczności zdążyli już dać parę koncertów, m.in. zawojować kultową krakowską Alchemię, a na swoim drugim występie ever zgarnąć Grand Prix festiwalu “Goworowo na Rockowo”.

Tracklista:
1. Fire [Nadchodzę spalić twoje miasto]
2. W twoich rękach
3. Delusion [Promised Land]
4. If I only Wasn’t Me
5. The Furlough Song [It is better to be alive]
6. Prawdziwa śmierć
7. Niemiecki majster
8. (In the) Name of Love
9. Tango na tłuczone talerze [feat. Janusz Szrom]
10. BONUS TRACK: The Furlough Song [Let me see your war face]

Wystąpili:
Zosia Wieczorek – wokale
Piotr Jakubowski – piosenki, gitary, klawisze, beaty
Sergii Pasternak – basy
Sylwia Tworek – klawisze, cymbałki
Mateusz Bartosiewicz – perkusja
Bartosz Kamiński – bongosy
Paweł Trała – cajon
Z gościnnym udziałem Janusza Szroma (wokal) i Olka Gaika (akordeon).

Realizacja nagrań i mix – Kuba Korzeniowski (Zamiostudio)
Mastering – Piotr Mędrzak (Red House Studio)
Fotografie – Kasia Adamowicz
Wydawca Klamka Music Records


Sklep – https://klamkamusicrecords.com/produkt/tango/
Album w serwisach streamingowych – https://ruina.hearnow.com/

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply