AMBA debiutuje utworem “RealFind”!

AMBA to duet sprawnie łączący brzmienia z pogranicza indie pop/rock, rave, rap i elektropunk. 29 grudnia 2021 odbyła się premiera ich debiutanckiego singla “RealFind”, do którego powstał teledysk.

RealFind” to utwór wielowymiarowy i bezkompromisowy. Bogaty w nieoczywiste wokale (śpiew, rap, scream), nieoczywisty tekst, sample, bity, brzmienia elektroniczne i gitarę elektroniczną przenosi słuchacza w inny wymiar i pobudza wyobraźnię.

fot. materiały promocyjne

W swoim debiutanckim singlu nowo powstały duet odnosi się do aktualnych wydarzeń na świecie. Porusza temat zachowań i pogarszającej się kondycji psychicznej społeczeństwa będących konsekwencjami ogólnoświatowego kryzysu. Świat od niemalże 2 lat stoi na głowie. Życie w strachu, permanentnym stresie i izolacji mocno nadszarpnęły cierpliwość, poczucie wspólnoty i zdrowie.

RealFind” to motywacja. Zawarte w utworze hasło: „Really found, real find” podkreśla, że można się w tym wszystkim odnaleźć. W utworze mowa o zgłębieniu traum z którymi się mierzymy jako przepustce do uwolnienia się od nich. Każdy ma coś z czym sobie nie radzi, a bezczynność i ucieczka tylko pogarszają sprawę. Konfrontacja z problemami, które odwlekamy jest nieunikniona (teledysk).

Bohaterami teledysku jest para, która w poczuciu tęsknoty do „normalnego życia” sprzed pandemii doświadcza zjawiska Déjà vu, swoistej schizofrenii. Bohaterowie wizualizują siebie samych w trakcie różnych okoliczności, sytuacji i dostają “amby”, zatracają poczucie rzeczywistości i nie wiedzą czy wszystko co się wokół nich dzieje to sen, czy jawa. Te wzrokowe urojenia to forma ucieczki powstała w wyniku braku akceptacji i zrozumienia wobec zastanej przez nich rzeczywistości.

*****

W skład zespołu AMBA wchodzą: producent/multiinstrumentalista pod pseudonimem “Spalony” oraz debiutująca wokalistka/autorka tekstów Marika Bocewicz. Duet zadebiutował w sierpniu 2021 na scenie 18.Fląder Festiwal w Gdńsku szybko zdobywając pierwszych fanów.

Produkcję teledysku objęło Greg Nelec Studio, znane z utworzenia kanału YouTube z koncertami live pod nazwą “From The Playwood“.

Utwór wykorzystano jako główny motyw muzyczny w ścieżce dźwiękowej do gry komputerowej Ski Jump Simulator, której premiera odbędzie się na początku stycznia 2022 roku.

 

fot. materiały promocyjne

 

Leave a Reply