FLEX feat. Wojtek Miecznikowski w energetycznym utworze “Pull Me Down” [RECENZJA]

“Pull Me Down” to drugi singiel artysty, który występuje jako FLEX nagrany z wokalistą Wojtkiem Miecznikowskim. Do utworu powstał teledysk.

FLEX to muzyk, kompozytor i producent, który od początku do końca ma ściśle określony pomysł na własną twórczość. Jego nowy utwór “Pull Me Down” to konkretne brzmienie oparte na syntetycznych naleciałościach muzycznych, a także energetyczne, mocno postawione dźwięki wydobyte z jasno zaprezentowanego przekazu. Do tego dochodzi charyzmatyczny głos jednego z ciekawszych wokalistów Wojtka Miecznikowskiego (jeszcze będzie o nim głośno), który w premierowym utworze FLEXA pełni rolę gościa specjalnego. Jednak jego obecność tak czytelnie jest sprzężona z kompozycją, że bez niego ta propozycja z pewnością nie byłaby taka sama.

fot. materiały prasowe

Z jednej strony jego wokal podkreśla nieoczywisty charakter, stając się ekspresyjnym przekaźnikiem emocji, z drugiej nadaje całości pewnego tempa, może nawet wysupłującego melodykę z tak zaprezentowanej kompozycji. Dzięki takim proporcjom i powtarzalnemu refrenowi, nie trudno zauważyć, że “Pull Me Down” jest na swój sposób przebojowy. To taki utwór, który wwierca się w głowę i po kilkukrotnym przesłuchaniu nie pozwala o sobie zapomnieć. Jego ekspresyjnie podkreślona specyfika pokazuje, że artystom udało się utrzymać dynamikę na równym poziomie, dzięki czemu ten numer od początku do końca skupia naszą uwagę. Miejmy nadzieję, że tym razem cały projekt, za którym stoi FLEX ujrzy światło dzienne w pełniejszym wymiarze, bo kolejny jego zwiastun pokazuje, że jest na co czekać.

*****

FLEX ma na koncie współpracę, m.in. z Tomaszem Lipnickim, z którym w 2020 roku stworzył utwór zatytułowany “Mity”. Artysta współpracował także z wieloma innymi artystami na polskiej scenie muzycznej (Ailo In Head, JabbaRoid, Ailo, Damn Phase, LAXA) oraz jako wydawca i promotor (Mrozu, Mesajah, Edyta Górniak, The Prodigy, Marillion). Rozrzut gatunkowy, świadczy o tym, że FLEX nie lubi się szufladkować.

Wojtek Miecznikowski to wokalista, raper i muzyk, współpracujący, m.in. z Sylwią Grzeszczak i Margaret.

*****

muzyka: FLEX słowa: Wojtek Miecznikowski

gitary: Robert Fijałkowski perkusja: Łukasz Szpakiewicz

produkcja: FLEX & Wojtek Miecznikowski – Kitchen Studio mastering: FLEX

 

fot. okładka singla

Leave a Reply