Anna Kamińska i Emil Smardzewski z nowym utworem “Rainy Day”

“Rainy Day” to już trzecia odsłona twórczości duetu, czyli Anny Kamińskiej i Emila Smardzewskiego. Ten utwór to przyjemny powiew świeżości i ładnie podkreślonej melodyki. Do premierowego singla powstał teledysk, który można obejrzeć za naszym pośrednictwem.

fot. Janek Kamiński

“Z Emilem spotkaliśmy się przeszło trzy lata temu. Ja przyniosłam ze sobą teksty, miłość do Beatlesów i jazzowo-folkową emocjonalność, a Emil rockowo-popowy temperament i aranżacyjną odwagę. Połączyliśmy to wszystko z różnorodnym instrumentarium oraz współbrzmieniem wokali i w ten sposób staliśmy się symbiotycznym duetem, który właśnie wydaje trzeci singiel.” – jak informuje Anna Kamińska i dodaje:

 

“Ciężko nam się skategoryzować. Muzyka, którą tworzymy to mieszanka  dwóch różnych osobowości, stanów, emocji. Wzajemnie się inspirujemy odkrywając coraz to nowe lądy. Dlatego właśnie najnowszy singiel dryfuje w strony dopieszczone elektroniką, hipnotyzującą gitarą, monotonną kalimbą i rozlewającym się współbrzmieniem wokalu. Nam takie obrazy malują krople deszczu.”

Za video do utworu “Rainy Day” odpowiedzialny jest Janek Kamiński, a przy produkcji współpracowała z nami również firma Ortega (duet gra na dwóch ich instrumentach – gitarze oraz kalimbie).

*****

słowa: Anna Kamińska

muzyka: Anna Kamińska, Emil Smardzewski

studio: Ministry of Groove

 

Leave a Reply