Białorusko-polski zespół Fantastic Swimmers prezentuje album “Organismus”

Avant-band Fantastic Swimmers prezentuje nowy album «Organismus», nagrany w Polsce. Wkrótce pojawi się nasza recenzja tego wydarzenia.

Jak mówi twórca zespołu Viktar Siamaška, wiele zdarzyło się po raz pierwszy: „My nigdy wcześniej nie pracowaliśmy w profesjonalnym studiu, szczególnie w Warszawie. Podczas sesji dźwiękowej udało nam się zjednoczyć przedstawicieli obu naszych filii – mińskiej i warszawskiej. Również po raz pierwszy dla mnie wprowadzono pewne pomysły dotyczące wspólnego muzykowania. Zastosowano wcześniejsze instrukcje i schematy graficzne, a także całkowicie spontaniczne podejście do tworzenia muzyki”.

fot. Eugene Bułdyk

 

W pracach nad albumem wraz z Viktorem wzięło udział 7 muzyków: doświadczeni improwizatorzy: Piotr Mełech (mały klarnet, klarnet basowy), Jan Małkowski (saksofon altowy), Martyna Liliana Kabulska (skrzypce), Piotr Dąbrowski (perkusja); białoruską scenę improwizacyjną zaprezentowali Alaksiej Varsoba (akordeon), Vital Appow (fagot) i Jauhien Bułdyk (perkusja). Inicjatorem nagrania był Jauhien, który specjalnie w tym celu przyjechał do Warszawy z Hamburga.

Okładkę wykonał Piotr Dąbrowski. Za dźwięk i miks odpowiadał Radosław Bednarek z Quality Studio, w którym podczas polskiej Solidarności potajemnie nagrywali dziennikarze opozycyjni.

Album można odsłuchać i pobrać pod poniższym linkiem:

https://fpstudio.bandcamp.com/releases

 

fot. Basia Żach

fot. okładka płyty

Leave a Reply