Koncert Tymka w łódzkiej Wytwórni [RELACJA + FOTO]

10 grudnia 2021 w Łodzi odbył się koncert Tymka w ramach trasy AUTUMN TOUR. Poniżej prezentujemy relację z tego wydarzenia.

10 grudnia 2021 w łódzkiej Wytwórni odbył się koncert artysty, któremu trudno zarzucić jest wtórność we własnej twórczości. Tymek to w polskim środowisku rapowym jedna z najbardziej otwartych głów, który oprócz poruszania się po stricte rapowych numerach potrafi również zaśpiewać czy stworzyć nieco bardziej akustyczne kompozycje. Warto zatem było się wybrać na jego koncert i zobaczyć jak radzi sobie na żywo z nowym materiałem.

Zespół złożony z Michała Sarapaty, Rafała Dutkiewicza oraz Patryka Kraśniewskiego sprawnie akompaniował Tymkowi przy kolejnych utworach. Na twarzach muzyków widać było po prostu radość, a przedłużane wersje utworów chyba wszystkich wpędziły w dobry nastrój. Ludzie zgromadzeni pod sceną świetnie się bawili, a dodatkowo nawet weszli w dialog z artystą, który co jakiś czas z nimi rozmawiał. Wśród koncertowej setlisty znalazły się utwory zarówno z najnowszego albumu „Popularne”, ale także kompozycje z „FITu”, „Sono” i jego największe hity. Nikogo nie zdziwił fakt pojawia się niealbumowego „Oczka W Głowie” oraz „Ostatniego”, który służył promocji serialu „Rojst’97”.

Tymka należy pochwalić także za umiejętne podzielenie czasu koncertowego na część klubową, pogo, sentymentalną, gitarową oraz zaprezentowanie paru numerów, które nie są może aż tak atrakcyjne w wersji studyjnej, lecz prawdziwej mocy nabierają dopiero w warunkach koncertowych. W dobie okoliczności pandemicznych wstęp miała ograniczona ilość osób co nie przeszkodziło, by koncert wprawił w ruch nawet mniej taneczne osoby. Nóżka na pewno chodziła, a Tymek w Łodzi zaprezentował się naprawdę należycie. Rapowy koncert z żywymi instrumentami jest na pewno ciekawą formą zróżnicowania od live’ów, gdzie bity puszczane są przez DJ-a z laptopa. Tak dzieje się na większości polskich koncertów rapowych. A nawet nie tylko polskich, bo zagranica również często nie świeci przykładem w tej kwestii. Tak zagrany materiał najprawdopodobniej zwiastuje nadchodzą płytę z Urbanskim, o której artysta informował już jakiś czas temu za pomocą swojego instastory. Pozostaje tylko czekać na pierwsze single, które zobrazują nam zarys klimatyczny następnej płyty.

Mateusz Kiejnig

*****

Setlista:
1. Pa’lante
2. 80’
3. Oczko w głowie
4. Język Ciała
5. Lekarstwo
6. Poza kontrola
7. Marilyn Monrou
8. Beethoven
9. Anioły i demony
10. Semantyka
11. Mare
12. Jeziorko
13. Deweloper
14. Rainman
15. Sophia Loren
16. Ostatni

*****

fot. Adrian Kaczmarek dla Polska Płyta / Polska Muzyka

 

fot. Adrian Kaczmarek 

 

 

Leave a Reply