Iza Połońska & Mietek Szcześniak w utworze “Byle nie o miłości” z albumu “SING! Osiecka”

“Byle nie o miłości” to nowy singiel Izy Połońskiej z płyty “SING! Osiecka”. W utworze gościnnie pojawił się Mietek Szcześniak.

Na krążku znalazło się 13 utworów z piosenką poetycką. Artystka śpiewa bliskie swojemu sercu teksty Agnieszki Osieckiej. Aranżacją utworów zajął się Leszek Kołodziejski. Kompozytorem piosenki “Byle nie o miłości” został Adam Sławiński.

Do pierwszego singla „Czarodzieje” także powstał obraz – pierwszy w Polsce w całości rysowany teledysk, którego autorem jest Hektor Werios.

“Krążek zatytułowany SING! OSIECKA jest wynikiem ostatnich 3 lat moich i Leszka Kołodziejskiego pracy nad wersją studyjną materiału, który wykonujemy od jakiegoś czasu, głównie w wersji symfonicznej z orkiestrami filharmonicznymi w całej Polsce.”

fot. materiały prasowe

Płyta jest ostatnią produkcją Andrzeja Adamiaka, legendarnego lidera zespołu REZERWAT. Wszystkich aranży dokonał Leszek Kołodziejski.

“Piosenki Agnieszki Osieckiej towarzyszą mi od dziecka. W pewnym sensie jestem z nich na swój sposób „ulepiona”, a nawet definiuję nimi świat. Śpiewam ich o wiele więcej niż mogłaby pomieścić jedna płyta. W każdej możliwej konfiguracji: od bandowej, po kameralną, a nawet – symfoniczną. Zawsze w aranżacjach Leszka Kołodziejskiego. Większość koncertów to spotkania z Państwem we wspaniałych salach filharmonicznych we współpracy z orkiestrami symfonicznymi w całej Polsce. Bardzo za te wyjątkowe spotkania dziękuję!” – Iza Połońska

*****

„Jest w Niej nieskazitelność. I kruchość, mimo ogromnej siły. Głos tak jasny, czysty, idealistyczny, że aż nie na miarę czasów, w których nam śpiewa.” – Anna Maria Jopek

„Piosenkarka wysublimowana, artystka celebrująca każdy dźwięk i każde słowo. Porusza się z gracją w tej ulotnej przestrzeni, w której muzyka i tekst łączą się nawzajem.” – Daniel Wyszogrodzki

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply