Bert Gra powraca z drugim utworem “Daleko Stąd”

„Daleko Stąd” to drugi singiel projektu Bert Gra, który swoją premierę miał 26 listopada. Do utworu powstało Lyric Video.

fot. Radosław Zawadzki

Każdy czasem potrzebuje chwili wytchnienia w SWOIM miejscu. Każdy ma swoje miejsce gdzieś daleko stąd. Tam, gdzie jest relaks i wygoda, ale też refleksja i plan. Czasami trzeba po prostu wsiąść do byle jakiego środka transportu (jak to dawniej śpiewali 😉) i jechać. Tam, gdzie najdalej – tam, gdzie najlepiej. 

Numer ten powstał ładnych kilka lat temu i w szufladzie przeżył kilka transformacji – aż do tego, ostatecznego efektu. Mimo elektronicznego bitu i sznytu, zależało mi na akustycznym klimacie i delikatności. Pomysł świetnie uzupełniła druga gitara Tomka Witosławskiego – którego pomysły pewnie jeszcze nie raz i mnie i Was zaskoczą.  

„Daleko Stąd” to numer, od którego wszystko się zaczęło – to właśnie wyciągając ten kawałek z szafy zacząłem myśleć na temat projektu Bert Gra.  

*****

“Nazywam się Bertrand, a mój projekt Bert Gra. Gra słów i rytmu, zabawa klimatem. Projekt, który powstał w czasach zarazy jako odskocznia od szarej – zdalnej – rzeczywistości i promyk nadziei w pokręconym świecie. Ma swoje początki jednak wiele lat temu, kiedy grałem w różnych zespołach i projektach – studenckich, rockowych ale nie tylko – gdzie byłem wokalistą i pisałem teksty. W międzyczasie komponowałem również swoje utwory. W pandemicznej rzeczywistości w końcu zdecydowałem się na grę i postanowiłem spiąć projekt w całość – w wirtualną formę życia. Inspiruję się muzyką polską – sceną popową i alternatywną – jak chociażby Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, zjawiskami kulturowymi takimi jak Męskie Granie, ale też gwiazdami zagranicznymi jak np. Imagine Dragons czy grandson. Cenię w muzyce nowoczesny, elektroniczny sznyt, dobry beat i funkowy vibe, a z drugiej strony gitarowe granie i klasyczne, piosenkowe, proste formy. Tym jest właśnie Bert Gra – moją własną muzyczną grą, do której zapraszam teraz Ciebie.”

W maju 2021 ukazał się pierwszy singiel Bert Gra – “Zegar Tyka” wraz z klipem.

“Daleko stąd” dostępne jest w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/BertGraDaleko

*****

Muzyka i tekst – Bertrand Abramczyk

Gitara – Michał ‘Bateria’ Bagiński

Gitara – Tomasz ‘Vito’ Witosławski

Bas – Krystian Zemanowicz 

Produkcja i aranżacja – Bertrand Abramczyk, Michał ‘Bateria’ Bagiński

Realizacja, mix i mastering – Michał ‘Bateria’ Bagiński – BAT Studio 

 

fot. Mariusz Sawiński

Jedna odpowiedź do “Bert Gra powraca z drugim utworem “Daleko Stąd””

Leave a Reply