Cyfrowa premiera płyty “Stream” duetu Broszczakowski/Kuzak

Album “Stream” pochodzi z 2017 roku, a nagrali go wspólnie Antoni Kuzak i Dawid Broszczakowski. Teraz album trafił do serwisów cyfrowych. Wkrótce pojawi się nasza recenzja tego wydarzenia.

fot. materiały promocyjne

Dawid Broszczakowski jest młodym i bardzo zdolnym, cenionym muzykiem sesyjnym, producentem oraz kompozytorem. Współpracuje z Klamką, SIS, Sskjegg, Urszulą, Akurat, Psio Crew i wieloma innymi twórcami. Pierwszym zespołem, z którym zaczął koncertować był sextet JazzUp, w którym grał na fortepianie oraz komponował utwory. Zespół w 2013 r. zdobył Grand Prix w konkursie School & Jazz Festival w Lubaczowie. W 2016 r. ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie trąbki.

“Muzyka jest moją największą życiową pasją. Komponuję, aranżuję i produkuję. Kocham grać. Każdy występ dla publiczności jest dla mnie ogromną dawką pozytywnej energii. Jako 5-latek zacząłem naukę gry na fortepianie. Dwa lata później z kolegami założyliśmy pierwszy zespół, w którym grałem na perkusji. Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Bielsku-Białej ukończyłem natomiast w klasie… trąbki.” – jak informuje artysta.

*****

Antoni Kuzak to saksofonista jazzowy. Grę na instrumencie rozpoczął mając 10 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Bardzo szybko oprócz nauki gry muzyki klasycznej rozpoczął naukę jazzu i muzyki rozrywkowej. Na swoim koncie ma liczne festiwale i koncerty z zespołami szkolnymi, m.in. Kwartetem saksofonowymi oraz Big Bandem. W 2015 r. ukończył klasę saksofonu w Szkole Muzycznej i rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Krakowie. Po pierwszym semestrze wyruszył do Stanów Zjednoczonych, by rozpocząć naukę w Berkeley College of Music, jednak ze względu na finanse nie był w stanie kontynuować nauki. Trafił jednak do klasy jednego z najwybitniejszych saksofonistów jazzowych – Rosario Giuliani, na uczelni Saint Louis College of Music w Rzymie. Tam ukończył studia I stopnia.

Współpracował z takimi artystami, jak: Krzysztof Dziedzic, Robert Szewczuga, Rosario Giuliani, Stefano Minder. Okazjonalnie występuje z Big Bandem Małopolskim, zespołem Swing Like That. Jest współtwórcą kolędowego projektu „Najpiękniejsze Polskie Kolędy”. W 2017 roku własnym nakładem wydał album Broszczakowski/Kuzak, którego jest współautorem oraz wykonawcą. W 2020 roku wystąpił na albumie „Tribute to Chris Cornell” z wokalistką występującą pod pseudonimem Klamka.

Słuchaj albumu “Broszczakowski/Kuzak” w serwisach cyfrowych: https://broszku.hearnow.com/

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply