Patryk Ignaczak z solowym debiutem. Posłuchaj utworu “My” [PREMIERA]

Najniższy głos zespołu Audiofeels pozytywnie zaskoczył swoich fanów, rozpoczynając solową karierę wokalną. Pierwszą odsłoną twórczości Patryka Ignaczaka jest piosenka “My”.

Czy można zadebiutować po dekadzie profesjonalnej pracy scenicznej?

Kuba Badach wydał swój pierwszy autorski, solowy album muzyczny 4 lata temu, po wielu latach koncertowania z zespołami Poluzjanci czy Globetrotters. Bartek Królik zadebiutował solowo w minionym roku, mimo że z zespołem Sistars zdobył szereg najważniejszych nagród w polskiej fonografii. Patryk Ignaczak, który przez 12 lat śpiewał w Audiofeels jest w bardzo podobnej sytuacji, ponieważ już 15 listopada ukazuje się jego pierwszy solowy singiel.

fot. materiały prasowe

W przypadku Patryka mówimy nie tylko o wokaliście obdarzonym wyjątkowo nisko brzmiącym głosem, ale również o postaci coraz silniej zaznaczającej swoją obecność jako lektor. Jego głos znamy z współpracy z firmą BMW, Allegro czy kampanii społecznej o tematyce bezpieczeństwa na drodze “Czy to Cię tłumaczy?”. Czy wokalny, solowy singiel zachwyci fanów jego głosu?

Patryk występował jako “basista” w zespole Audiofeels, z którym zdobył III miejsce w I edycji programu „Mam Talent”. Wspólnie z zespołem zdeklasował konkurencję podczas międzynarodowego festiwalu zespołów a capella Harmony Sweepstakes w Nowym Jorku, a za wydawnictwo „Uncovered” otrzymał „złotą płytę”. Nie bez znaczenia są również nagrody publiczności na festiwalach w Lipsku czy Moskwie.

W ostatnich tygodniach Patryk Ignaczak pożegnał się z zespołem Audiofeels, w którym już wcześniej nastąpiło kilka zmian personalnych. Nadszedł czas na krok w stronę frontu sceny i solowy debiut. Usłyszymy go w bardzo osobistej, premierowej piosence pt. „My”, napisanej z okazji 6. urodzin jego córki Kornelii. Patryk Ignaczak subtelnie, z muzycznym wyczuciem i naciskiem na nienachalną interpretację opisuje ich relację z perspektywy kochającego ojca.

Tam, gdzie kończą się słowa to muzyka potrafi dopowiedzieć te najważniejsze emocje. Utwór “My” jest idealną kołysanką, którą i My możemy dedykować naszym najbliższym.

Za produkcję utworu odpowiada Mateusz Krautwurst, na gitarze zagrał Łukasz Chyliński, a analogowe i ciepłe brzmienie zawdzięczamy Robertowi Szydło „My” to pierwszy autorski utwór na muzycznej drodze Patryka Ignaczaka, ale – jak zapewnia sam artysta – nie jest to jego ostatnie słowo.

Posłuchaj utworu “My” w serwisach cyfrowych: https://id.ffm.to/patryk_ignaczak_my

 

Leave a Reply