Czesław Mozil feat. Michał Sławecki –„Dzień w którym uśmiech znikł”. Drugi singiel z płyty „#IDEOLOGIAMOZILA”

„Dzień w którym uśmiech znikł” to drugi singiel z płyty Czesława Mozila „#IDEOLOGIAMOZILA”. Premiera płyty odbędzie się już 26 listopada 2021 roku.

Tak o piosence mówi Czesław Mozil

W teledysku i piosence “Dzień w którym uśmiech znikł” przedstawiam wizję mojej ukochanej Polski takiej, jakiej –  mam nadzieję –  nigdy nie będę musiał oglądać. A jednak “Dzień w którym uśmiech znikł” jest wizją, która nie wydaje się być zbyt daleka od tego, co dzieje się obecnie w naszym kraju. Fantastyczny kontratenor, Michał Sławecki, ze swoim anielskim głosem, dał temu utworowi inny, nieziemski wymiar. Osobiście sądzę, że jest to najbardziej patriotyczny utwór, jaki kiedykolwiek napisałem.  

fot. Adrian Woźny

„#IDEOLOGIAMOZILA” to album bardzo osobisty, zbiór obserwacji świata, ale i najbliższego otoczenia. To zamknięty w 11 piosenkach manifest ważnych dla Czesława Mozila spraw i wartości, które podzielają również obecni na płycie goście.

Jak mówi Czesław Mozil„#IDEOLOGIAMOZILA” to także płyta, która jest moją osobistą walką z kompleksem pisania po polsku. To pierwsza płyta, do której teksty napisałem w większości samodzielnie. Jako emigrant, wychowany na duńskiej ziemi, zawsze odczuwałem tremę pisząc po polsku. Tym razem podjąłem tę walkę z własnymi strachami, co było jak katharsis. Mam 42 lata, jestem wykształconym muzykiem, z dyplomem Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, ale przede wszystkim jestem prostym grajkiem, który kocha stać na scenie”.   

Za produkcję albumu „#IDEOLOGIAMOZILA” odpowiada znany i ceniony w świecie hip-hopu Matheo, wokale nagrał i zmiksował Marcin Bors.

 

Leave a Reply