“Lawa”, kolejny premierowy utwór duetu Coals

“Lawa” to trzeci singiel promujący polskojęzyczną EPkę tego duetu Coals i kontynuacja numerów o brzmieniu sprzed dwóch dekad.

Teledysk do utworu powstał w ramach projektu Szkoła Teledysków, w którym młodzi twórcy filmowi realizują wideoklipy dla znanych artystów. Nad pracami 12 osobowej ekipy czuwał opiekun artystyczny Roman Przylipiak.

Utwór wyróżnia się trapowym i klubowym klimatem, przewijającym się przez całą piosenkę. “Lawa” ma oddawać klimat nocy, neonowych klubów i chaotycznych wędrówek po mieście. Słuchając refrenu można sobie uzmysłowić, jak wyglądałaby impreza zespołu. Na pewno nie zabrakłoby trapu oraz Lany del Rey, co daje wyraźny przykład tego, że Coals lubi muzyczne kontrasty.

fot. materiały prasowe

Debiutancki album duetu “Tamagotchi” ukazał się w październiku 2017 roku. Inspiracje folkiem i klipami z MTV, łączyły się tu z najbardziej aktualnymi odmianami hip-hopu. Na cykających hi-hatami, zbasowanych instrumentalach Łukasza Rozmysłowskiego, Katarzyna Kowalczyk płynnie przechodzi od elfich wokaliz do nieśmiałego rapowania. Efektem jest emocjonalnie zdystansowana, introwertyczna muzyka dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepszy rave to ten w ich głowie.

Coals to jeden z najregularniej występujących zagranicą polskich zespołów. Na koncie mają występy m.in. na europejskich festiwalach jak Iceland Airwaves, Positivus, Metronome Prague. Dwukrotnie nagrali sesje dla legendarnej rozgłośni z Seattle – KEXP.

 

Leave a Reply