Kalinovski z premierą solowego albumu “Być Może Ostatnia Płyta”

18 listopada ukazał się pod naszym patronatem medialnym solowy album Kalinovskiego zatytułowany “Być Może Ostatnia Płyta”.

Album jest dostępny wyłącznie na stronie kalinovski.pl

„Być Może Ostatnia Płyta” w warstwie tekstowej porusza temat „kryzysu ćwierćwiecza”, czyli inaczej “kryzysu wieku młodego”. Zjawisko to zbadał brytyjski psycholog Oliver Robinson, który odkrył, że ponad połowa osób w wieku 25-35 lat zmaga się z problemami natury egzystencjalnej.

fot. okładka płyty

„Jesteśmy dziś niepewni swojej przyszłości, tęsknimy za beztroską dziecięcych lat, stoimy w obliczu wielu różnych życiowych możliwości, spośród których często nie potrafimy wybrać tych właściwych.”

“Wyuczone przez lata strategie coraz częściej zawodzą. Kryzys ćwierćwiecza może być tymczasowy albo przerodzić się w poważniejsze zaburzenia, na przykład depresję, a zatem jest problemem szerszym, na który postanowiłem zwrócić uwagę.” – mówi Adam

„Muzycznie jest to mieszanka gatunków rock, alternatywa i pop. Chciałem w ten sposób nawiązać do swoich rockowych korzeni, ale jednocześnie pokazać, że polski rock może być świeży, intrygujący, a nawet przebojowy.

Kolejnym moim celem było stworzenie własnej, muzycznej tożsamości. Szczególnie, że po udziale w programach talent show zarzucano mi jej brak. Przyjąłem tę krytykę z pokorą i postanowiłem tą płytą pokazać, że mam coś ważnego do powiedzenia. Ważnego dla mnie i dla moich Fanów. Zważywszy na fakt do jak różnych Artystów byłem porównywany przez osoby słuchające przedpremierowo tego samego zestawu piosenek myślę, że choć częściowo udało mi się ten cel osiągnąć. To byłoby dla mnie jako debiutanta naprawdę dużo. 

Zachęcam zarówno osoby, które mnie od dawna wspierają, jak i te, które wątpią w moją muzyczną wartość, żeby posłuchały tej płyty i wyrobiły sobie własne zdanie.” – kontynuuje artysta.

Przypomnijmy, że w czerwcu poznaliśmy pierwszą odsłonę nowego projektu Kalinovskiego. Finalista XI edycji The Voice of Poland (II miejsce), Adam Kalinowski zaprezentował wtedy singiel pt. „Solo Act”, który zapowiadał jego solowy album. Przedsięwzięcie było o tyle niecodzienne, że w teledysku do tamtej piosenki wystąpił zwycięzca The Voice, Krystian Ochman i inni finaliści popularnego talent show.

Artysta przyjął pseudonim KALINOVSKI oraz wyraźnie odświeżył wizerunek. Również nowe piosenki odbiegają od twórczości zespołu BLACK JEANS, z którym w 2019 roku wydał płytę „Pokolenie Y”.

Album jest dostępny na stronie kalinovski.pl

 

Jedna odpowiedź do “Kalinovski z premierą solowego albumu “Być Może Ostatnia Płyta””

  1. Szkoda Black Jeans. Szkoda że się nie przebili. Bo ta płyta to słabiutki temat , jedna z wielu podobnych na rynku. Ale powodzenia.

Leave a Reply