Piotr Prysiaznik z przebojowym utworem “Wreszcie mi zaufaj” [RECENZJA]

“Wreszcie mi zaufaj” to już kolejna premierowa piosenka Piotra Prysiaznika, będąca zapowiedzią albumu artysty. Płyta, nad którą muzyk obecnie pracuje, nosi tytuł “Otwórz mój świat”.

Piotr Prysiaznik powraca z kolejną odsłoną swojego albumu “Otwórz mój świat”. Artysta coraz mocniej określa też formę swojej twórczości, tym razem poprzez bardziej energetyczny utwór “Wreszcie mi zaufaj”. Sama kompozycja ma dosyć lekki, może nawet zwiewny charakter, opierający się na świadomym wykorzystaniu elektroniki nawiązującej po raz kolejny do lat 80. Nie jest to mocno rozwinięta forma, ale pozostaje w zgodzie z wcześniejszymi propozycjami wokalisty, jeszcze mocniej nakreślając jego na swój sposób nieoczywiste dokonania. Właściwie można już mówić o stylu, który reprezentuje Piotr.

fot. materiały prasowe

Nieco archaiczne brzmienie syntezatorów jest celowym zabiegiem, który przy okazji nowej piosenki sprawdza się w wyższym stopniu niż wcześniej. To także najbardziej przebojowy utwór w dorobku muzyka, chociaż nie jest on zbyt oczywisty dla rozgłośni radiowych, które często podchodzą do nowych propozycji zbyt asekuracyjnie. “Wreszcie mi zaufaj” to piosenka z czytelnym przekazem, który zawsze jest znaczącym elementem twórczości artysty. Także tym razem dostaliśmy historię, będącą swego rodzaju fabularyzowaną opowieścią. Teraz nie pozostaje nam nic innego, tylko czekać na cały debiutancki album Piotra Prysiaznika, który nagrywa kolejne propozycje w Berlinie. Póki co, dotychczasowe pojedyncze single tworzą już jakąś znamienną całość.

*****

Kolejnym utworem z powstającego właśnie albumu ,,Otwórz mój świat” jest piosenka ,,Wreszcie mi zaufaj”. Tematem utworu jest bardzo aktualny obecnie temat nawiązywania bliższych kontaktów przez internet, poprzez różne portale randkowe. Narracja ,,Wreszcie mi zaufaj” oparta jest na ,,faktach” i opowiada o prawdziwej miłości, która pojawiła się dzięki portalowi randkowego, pomimo wcześniejszych zwątpień, obaw oraz nieprzyjemnych, a wręcz raniących duszę doświadczeń. Przekaz jest prosty… Nigdy się nie poddawaj i nie trać nadziei na wielką miłość!

Charakter piosenki jest zwiewny, lekki, trochę dyskotekowy, przez co doskonale wpasowuje się w okres karnawałowo-świąteczny.

Piotr Prysiaznik prezentuje się nie tylko jako artysta, ale także jako autor tekstów i kompozytor. Jego największą inspiracją jest sentyment do syntezatorów lat 80-tych oraz fascynacja brzmieniami perkusji.

Posłuchaj utworu “Wreszcie mi zaufaj” w serwisach cyfrowych: https://distrokid.com/hyperfollow/piotrprysiaznik/wreszcie-mi-zaufaj-special-version

*****

Tekst: Piotr Krzysztof Prysiaznik

Muzyka: Piotr Krzysztof Prysiaznik

Mix i Mastering: Hugiz Records Tomasz Moskalski

Nagrania zrealizowano w Gierkestudio Berlin

Realizacja wideo: Rotorvideos 

 

 

Leave a Reply