5 wyjątkowych festiwali muzycznych w Europie, w których warto wziąć udział w przyszłym roku

Lista europejskich festiwali muzycznych, które odbędą się latem 2022 roku, jest już w większości potwierdzona, a niektórych przypadkach bilety na te najważniejsze imprezy muzyczne w roku zostały już wyprzedane. Jak co roku, możemy spodziewać się, że na scenie w plenerowych wydarzeniach wystąpią największe gwiazdy muzyki.

fot. materiały prasowe

Niezależnie od preferencji muzycznych, znalezienie festiwalu z ulubionymi wykonawcami nie powinno być trudne, a często zdarza się, że występują oni wraz z mniej znanymi wykonawcami, co umożliwia odkrywanie nowych dźwięków w przyjemnej, festiwalowej atmosferze.

Współczesne festiwale muzyczne to prawdziwa machina, która zapewnia uczestnikom nie tylko doskonałą zabawę, ale także bezpieczeństwo. Planując przyszłoroczne wojaże, warto pamiętać o zapewnieniu sobie ochrony podczas korzystania z publicznego Wi-Fi na lotniskach, w hotelach, a nawet na terenie wydarzenia. Kupując bilet na jedno z poniższych wydarzeń, warto pomyśleć o pobraniu online VPN, który pomoże w ochronie prywatnych danych i aktywności online w czasie podróży.

1. Pohoda Festival (Słowacja)

Pohoda Festival to jeden z najbardziej znanych festiwali muzycznych na Słowacji, podczas którego występują artyści reprezentujący wiele różnych gatunków muzyki. Powstał w 1997 roku i jest uważany za integralną część sieci największych europejskich festiwali muzycznych. Główny program festiwalu obejmuje artystów rockowych, jazzowych, reggae, pop, muzyki tanecznej i klasycznej.

W 2022 roku Pohoda Festival odbędzie się w dniach od 7 do 9 lipca na lotnisku w Trenczynie. Na scenie pojawią się Nick Cave & Bad Seeds, The Libertines, Metronomy, Black Pumas, Gustaf, Shht i wielu innych. Ceny biletów na trzydniowe wydarzenie rozpoczynają się od 109 euro.

2. Hellfest (Francja)

Hellfest to festiwal dedykowany fanom mocniejszych brzmień, w tym rocka i metalu. Festiwal znany jest z rozmachu, ponieważ koncerty odbywają się na dwóch dużych scenach i kilku mniejszych. Coś dla siebie znajdą więc fani dobrze znanych zespołów i mniej znanych debiutantów.

W przyszłym roku Hellfest odbędzie się między 17 a 26 czerwca, tradycyjnie już we francuskim Clisson. Na scenie pojawią się między innymi Megadeth, Scorpions, Whitesnake, Korn, Metallica, Judas Priest czy Deep Purple. Fani cięższych brzmień z pewnością docenią różnorodność gatunków i rangę znakomitych wykonawców.

3. Let It Roll (Czechy)

Let It Roll to największy na świecie festiwal drum and bass i praktycznie obowiązkowy przystanek dla fanów tego gatunku. Po raz pierwszy festiwal Let It Roll odbył się w Czechach w 2003 i od początku przyciągał fanów muzyki tanecznej z całej Europy. Obecnie organizatorzy promują podejście „bezgotówkowe”, a uczestnicy mogą korzystać z festiwalowego portfela, za pomocą którego mogą płacić w festiwalowych punktach sprzedaży oraz opaski z chipem, która zastępuje bilet.

W 2022 roku festiwal Let It Roll odbędzie się między 4 a 6 sierpnia na lotnisku w Milovicach. Wciąż trwa kompletowanie listy wykonawców, którzy wystąpią podczas wydarzenia, jednak jednym z pewniaków jest Pendulum, będący jednym z kluczowych reprezentantów tego gatunku.

4. Granatos Live (Litwa)

Granatos Live to jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych na Litwie. Na scenie, podczas trzydniowego święta muzyki, pojawiają się gwiazdy światowej muzyki rozrywkowej, w tym Ellie Goulding, Rita Ora, James Arthur, Jessie Ware, czy Alan Walker oraz najbardziej znani litewscy muzycy.

Przyszłoroczny festiwal Granatos Live odbędzie się od 5 do 7 sierpnia 2022 roku w Litewskim Skansenie w Rumsiskes, który stał się wizytówką całej imprezy. Lista wykonawców biorących udział w wydarzeniu wciąż jest owiana tajemnicą.

5.  Rock Am Ring (Niemcy)

Rock Am Ring to festiwal muzyki rockowej, który po raz pierwszy został zorganizowany w 1985 roku i chociaż jest dużo bardziej znany niż poprzednio wspomniane festiwale, z pewnością jest warty uwagi dla wszystkich fanów mocniejszych brzmień.

Rock Am Ring odbywa się na torze Nürburgring w zachodnich Niemczech. Podczas festiwalu Rock Am Ring można usłyszeć największe gwiazdy muzyki rockowej i metalowej, począwszy od zespołu Metallica, Guns N’Roses, po Linkin Park, Pearl Jam i Depeche Mode.

Przyszłoroczna edycja festiwalu rozpocznie się 3 czerwca i będzie trwać do 5 czerwca. Znana jest już pełna lista wykonawców. Na scenie pojawią się między innymi Måneskin, Bush, Bullet for My Valentine, Korn, Scooter, Muse czy The Offspring. Cena biletów na całe wydarzenie rozpoczyna się od 209 euro.

 

fot. materiały promocyjne

 

Leave a Reply