mruk. prezentuje debiutancki singiel. Posłuchaj utworu „Malunki”

Polski artysta sceny alternatywnej, występujący pod pseudonimem artystycznym mruk., debiutuje pierwszym solowym singlem – „Malunki”. Do utworu powstał teledysk.

Jest to duszny i intymny utwór o nocnym spotkaniu w samochodzie, wypełniony szeptanym wokalem i klimatem pustych ulic w śpiącym mieście.

Tekst opowiada o bliskości pełnej niepokoju i swego rodzaju desperacji, o chwili pełnej emocji, ale ulotnej, niepewnej. Muzycznie powolny, momentami trip-hopowy beat miesza się z przestrzennymi syntezatorami i subtelnymi gitarami, dając mroczne tło śpiewanym i rapowanym wokalom z wieloma warstwami harmonii. Jak mówi sam artysta, jest to jego najbardziej reprezentatywna kompozycja.

fot. materiały prasowe

mruk. to doświadczony artysta polskiej sceny alternatywnej. Ma na koncie wiele projektów, w tym zespoły rockowe, spektakle teatralne w całej Europie („Requiemaszyna” Marty Górnickiej, „Gre Badanie” Seana Palmera, „STORM” grupy Moon Fool) oraz gościnny udział na albumie „Eter” hemp gru czy utworze „Woda Taka Głęboka” grupy Płomień 81. Pisze, komponuje, nagrywa, śpiewa, rapuje. Koncertowo wspiera również jako basista inną artystkę sceny alternatywnej – Lunę.

Słuchaj utworu “Malunki” w serwisach cyfrowych: https://mruk.lnk.to/malunki

*****

fot. materiały prasowe

Leave a Reply