Matt Dusk, Kuba Badach, Andrzej Piaseczny feat. Natalia Kukulska – “That’s Life / Żyć Tak”

Kuba Badach, Andrzej Piaseczny i Natalia Kukulska pojawili się w utworze That’s Life / Żyć Tak” zwiastującym nową płytę Matta Duska.

Pierwsza zapowiedź nadchodzącego albumu, utwór ‘One Note Samba / Samba Na Jedną Nutę’ to był dopiero początek współpracy z Natalią Kukulską, bowiem Matt zaśpiewał piosenkę na kolejną płytę artystki, a następnie poprosił ją o napisanie polskiego tekstu do piosenki “That’s Life”.

Szukałem piosenki, która pokazywałaby nasze życiowe zmagania, upadek, podnoszenie się i zaczynanie wszystkiego od nowa” – mówi Dusk. “Pandemia była i nadal jest wyzwaniem dla wielu.  Chciałem nagrać utwór, który zasygnalizowałaby jej koniec.  Z wiekiem zdałem sobie sprawę, że wszystkie smutki i frustracje z czasem przemijają i kiedy powstaniemy z popiołów pandemii, będzie to piosenka, którą będę mógł zaśpiewać na scenie z przekonaniem, że nadszedł nowy początek i będziemy szli naprzód.”

Dusk nie byłby jednak sobą, gdyby zaśpiewał ten utwór sam. “Sinatra i wokaliści działający w ubiegłym stuleciu, mieli silne poczucie wspólnoty i często razem występowali, to dlatego wciąż wspominamy ‘The Rat Pack’”.  Do zespołu, który tworzyli Frank Sinatra, Dean Martin i Sammy Davis Jr, na przestrzeni lat często dołączali inni artyści.  “Co by było, gdybym mógł zebrać gwiazdorską obsadę wokalistów, którzy kochają tę muzykę i mogliby razem zaśpiewać, jednocześnie bawiąc się i celebrując to, o co w tej muzyce chodzi“.

I tak, rozpoczęła się ciężka praca.  Kiedy Natalia napisała polski tekst, Matt zapytał, czy dołączyłaby i również zaśpiewała w tym utworze.  “Jednym z najbardziej charakterystycznych motywów nagrania Sinatry było zawołanie i odpowiedź między ‘that’s life’ Franka, a kobiecymi wokalami B.J. Baker, Gwen Johnson i Jackie Ward. Chciałem mieć to samo, a Natalia i ja mieliśmy już ten vibe z ‘One Note Samba’”.

Na tym jednak nie koniec. “Z Kubą Badachem dogadywaliśmy się świetnie, kiedy nagrywaliśmy ‘Learning The Blues’ na poprzedni album.  Od lat nie słyszałem takiego głosuJest niesamowitym artystą, a do tego też fajnym facetem, z którym bardzo lubię przebywać.  Autentyczny i prawdziwy.  Potrzebowaliśmy uzupełnić trio, więc skontaktowałem się z Andrzejem Piasecznym – dobrze wygląda, jest czarujący i ma świetny głos, jest idealnym dopełnieniem grupy. I to jest to, na co czekałem… skład, który oddaje hołd przeszłości, do tego każdy z nas ma swój własny artystyczny charakter.”

We wrześniu Dusk, Badach & Piaseczny nagrali razem teledysk… “Było dużo śmiechu, przybijania piątek i whisky… naprawdę poczułem, że możemy być nowymi „TRZEMA AMIGOS” (nawiązanie do filmu z 1986 roku ze Stevem Martinem, Chevym Chase’em i Martinem Shortem). “Po prostu świetnie się bawiliśmy, odnajdując w sobie nawzajem pozytywną energię, uciekając od trudności i bolączek ostatnich 2 lat“.

Utwór jest zapowiedzią albumu ‘’Sinatra with Matt Dusk vol.2’’, którego premiera zaplanowana jest na 22 października.

 

Leave a Reply