Kinga i Karolina Pruś prezentują nowy utwór. Posłuchaj singla “Dar”

Piosenka „Dar” to drugi i tytułowy singiel z nadchodzącej płyty Kingi i Karoliny Pruś. Do utworu powstał wyjątkowy teledysk.

Utwór, do którego powstał teledysk, opowiada o ciszy po burzy. O tym dniu, kiedy rozliczamy wewnętrze wojny i wychodzimy na plus. O powietrzu, które napełnia płuca i wlewa w nie szczęście, o niebie, które jest najlepszym widowiskiem dostępnym od zaraz i o miłości, która kiedy już zrozumie, jak jest wielka, zawiedzie nas tam gdzie jest spokój.

Album „Dar” będzie drugą płytą Kingi i Karoliny Pruś. Na krążku stworzonym przez bliźniaczki znajdzie się 11 utworów o bardzo zróżnicowanej stylistyce. „Dar” ukaże się na początku 2022 roku.

fot. Anna Michalska

Praca nad albumem „DAR” rozpoczęła się w 2020 we współpracy z producentem i basistą Paulem Rutschką. Dotychczas Kinga i Karolina Pruś wydały dwa single. Pierwszy zatytułowany „W głowie” i drugi premierowy, czyli „Dar”.

Kinga i Karolina Pruś to bliźniaczki o odmiennych temperamentach, które łączy wspólny talent i pasja do muzyki. Mając za sobą sukcesy w wielu projektach, postanowiły tworzyć muzykę najbliższą swoim sercom. Obrazowe i intrygujące teksty, oprawione są muzyką będącą wypadkową fascynacji soulem, szeroko pojętą alternatywą.

Kinga i Karolina wraz ze swoim zespołem mają już za sobą m.in. zwycięstwo na Pif Paff Festiwalu, co umożliwiło im nagranie części materiału na debiutancką płytę. Ich muzykę doceniły również siostry Przybysz zasiadające w jury konkursu Discovered by Good Time Radio, przyznając Kindze i Karolinie II miejsce w kategorii “R’N’B-Soul-Blues-Alternative”.

 

Leave a Reply