Piotr Prysiaznik z nowym singlem “Otwórz mój świat” [RECENZJA]

“Otwórz mój świat” to nowy utwór Piotra Prysiaznika z powstającego właśnie albumu pod tym samym tytułem.

Piotr Prysiaznik to artysta niszowy. Tworzy w gatunkach niepopularnych, co kilka tygodni prezentując kolejne single, które złożą się na jego cały album. Nawiązując do brzmienia lat 80., korzysta z archaicznych elementów, które tak naprawdę dodają niepowtarzalnego stylu całości. Taki też jest trzeci singiel artysty zatytułowany “Otwórz swój świat”. Wizja artystyczna Prysiaznika jest skonkretyzowana i tworzy wręcz namiastkę czegoś unikatowego. Jego syntezatorowe dźwięki nie są natarczywe, ani nadmiernie eksploatowane, dzięki czemu dostaliśmy utwór klimatyczny w tak określonej, dosyć czytelnej wizji artystycznej.

fot. materiały prasowe

Należy dodać, że muzyk i wokalista nie korzysta z wielu elementów, które mają budować jasny przekaz, podparty nieskomplikowanym tekstem. Z jednej strony można uznać to za zarzut, a z drugiej taka forma opowiadania historii staje się charakterystyczna dla Piotra. Jednocześnie nie tworzy ona jakiegoś dyskomfortu. “Otwórz swój świat” to przemyślana kompozycja, która nie płynie w zbyt jednostajny sposób – wraz z jej trwaniem rozwija się w mniej oczywistym kierunku, bo dochodzą kolejne elementy brzmieniowe, czyli perkusja i starannie dołożone dźwięki gitarowe.

*****

Utwór powstał w pierwszym, najtrudniejszym okresie izolacji społecznej w maju 2020 roku. Muzyka do utworu zrodziła się o wiele wcześniej, dopiero sytuacja pandemii i ciągłego zamkniecie spowodowała, że powstał do muzyki tekst. Pomimo, że piosenka została napisana w tych okolicznościach, jej tematem jest jednak pragnienie wielkiej miłości, bliskości i czułości międzyludzkiej. Ten pełen optymizmu song proponuje słuchaczowi obudzić pragnienie zerwania ze strachem i wyalienowaniem. Idea tej piosenki była prosta, lecz niezwykle ważna – przekazać słuchaczom aby nigdy, a zwłaszcza w najcięższych momentach życia nie wygasła w nich nadzieja.

Warto dodać, że unikalna szata brzmieniowa tego utworu, trochę archaiczna wyniknęła z miejsca, w którym powstawał, czyli na Garagen Band. Brzmienia tego oprogramowanie wkrótce będą zaliczane do archiwalnych brzmień.

Piotr Prysiaznik prezentuje się nie tylko jako artysta, ale także jako autor tekstów i kompozytor. Jego największą inspiracją jest sentyment do syntezatorów lat 80-tych oraz fascynacja brzmieniami perkusji.

Posłuchaj utworu w serwisach cyfrowych:

https://distrokid.com/hyperfollow/ter3/otwrz-mj-wiat

 

 

Dodaj komentarz