Klaudia Jakubczyk prezentuje debiutancki singiel. Posłuchaj utworu “VETO”

“VETO” to debiutancki singiel młodej wokalistki Klaudii Jakubczyk. Jak informuje artystka – “utwór porusza często spotykany wśród ludzi problem jakim jest strach przed byciem sobą”. Do piosenki powstał teledysk.

Klaudia Jakubczyk mocno zaznaczała swoje wejście na polską scenę muzyczną. “VETO” przyciąga uwagę świeżością, nowoczesnym sznytem i pomysłem na to jak ukazać to wszystko, co stanowi o sile samej artystki. To czytelnie popowa propozycja, ale stworzona na energetycznym podkładzie, który uwypukla zdolności wokalne Klaudii, nie tworząc z niej postaci anonimowej. Owszem, przydałby się większy pierwiastek oryginalności samej kompozycji, jednak wokalistka potrafi wyciągnąć z piosenki elementy stanowiące o jej istocie.

fot. materiały prasowe

Do tego utwór jest całkiem przebojowy i skutecznie przebija się poza bezpieczne schematy popu. Podobne kawałki tworzyły niedawno, m.in. Viki Gabor, Natalia Zastępa czy Roksana Węgiel, niemniej propozycja Klaudii znacząco uwypukla jej ekspresję, stając się przekonującym rozpoczęciem działalności artystycznej młodej artystki. Nie bez znaczenia jest współpraca z Adrianem Owsianikiem i Kamilą Witek (muzyka), którzy byli w stanie odnaleźć muzyczną przestrzeń dla Klaudii Jakubczyk. Warto też wspomnieć o produkcji na najwyższym poziomie. Jak dalej będą wyglądały poczynania wokalistki? Czas pokaże, choć jej start bez wątpienia zasługuje już teraz na uwagę.

*****

“Tym utworem chciałam przekazać i pokazać jak wiele młodych ludzi często rezygnuje ze swoich zainteresowań, poglądów, sposobu ubioru i stają się kimś zupełnie innym, ponieważ boją się szeptów, dziwnych spojrzeń, boją się zostać wyśmiani i odrzuceni przez społeczeństwo, ludzi zawistnych, fałszywych jak i zazdrosnych. Uwięzieni między maskami to najlepsze określenie na wszystko co nas otacza. Zakładamy je na każdą okazję, zapominając jak naprawdę wyglądamy, przez co ciężko odróżnić co jest fikcją, a co prawdą.”

“Dlatego też tytuł singla nie jest przypadkowy, wyraża on sprzeciw względem braku szczerości do samych siebie. Bycie innym nie oznacza bycie gorszym, w moim odczuciu oznacza to bycie wyjątkowym i nie powinniśmy się tego bać. Na tym właśnie polega niezwykłość świata, że wszyscy się od siebie różnimy pod wieloma względami, dzięki czemu, każdy z nas może być swoją własną unikatową wersją” – tłumaczy wokalistka.

Za stronę muzyczną odpowiada Adi Owsianik – popularny producent, którego działalność artystyczną wielokrotnie podziwiała cała Polska.

*****

Klaudia Jakubczyk to pełna energii, pozytywna i utalentowana, 19 letnia wokalistka i autorka tekstów mieszkająca w Wieniawie koło Radomia. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w dzieciństwie. Wokalistka przez wszystkie lata szlifowała swój warsztat muzyczny uczęszczając na zajęcia wokalne, nagrywając covery na YouTube oraz biorąc udział w wielu konkursach i festiwalach, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych, na których zajmowała najwyższe miejsca. Z czasem zainteresowało się nią internetowe radio, dzięki czemu jej kariera nabrała tempa. Jednakże to właśnie w 2021 roku poczuła, że jest gotowa na to aby, w końcu zacząć pracę nad własnym dorobkiem artystycznym, czego efektem jest jej debiutancki singiel „VETO”. Wokalistka prężnie rozwija też swoje media społecznościowe, możemy ją znaleźć na m.in. Instagramie, YouTube, Facebook’u oraz na Tiktoku.

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply