Polska płyta w dziewięć miesięcy. Zespół Pozory odsłania wszystkie karty

Zespół Pozory kończy proces publikacji swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego “Wahania”.

“Wahania” to album który powstawał w atmosferze zmian na wielu płaszczyznach – bezpośrednio związanych ze składem i koncepcją zespołu, życiem osobistym poszczególnych jego członków, a także ogólnych nastrojów na świecie, związanych między innymi z pandemią. Chaotyczny i nieregularny proces powstawania płyty prowadził nas do zaglądania w różne przeciwstawne zakamarki i sięgania po odmienne, niezależne od siebie inspiracje. Tematy które były dla nas palące w trakcie komponowania albumu już w trakcie nagrywania zdawały się być w pewnej części echem przeszłości. Kończąc pracę nad “Wahaniami” czuliśmy się jakbyśmy otrzymali surową pocztówkę z poprzedniego życia.

fot. Zuza Sosnowska

Choć gramy razem od wielu lat, projekt “Pozory” jest dzieckiem redukcji większej grupy twórczej, muzycznym kaleką poszukującym swojej drogi. Komponując materiał na “Wahania” cały czas znajdowaliśmy się w nowych rolach, szukaliśmy nowych rozwiązań, byliśmy dynamiczni. Chcieliśmy uwypuklić specyficzny moment w jakim powstały “Wahania” stawiając na surowe brzmienie całej płyty.

Efektem naszych prac jest 38 minut surowego gitarowego grania, które Jack White i Josh Homme nagraliby po kilku latach mieszkania w Łodzi Fabrycznej. Chcemy aby “Wahania” umieściły Pozory na mapie polskiego grania w roli ordynarnego, nieobliczalnego romantyka z problemami pod kopułą, z którym zaskakująco łatwo jest się utożsamić.

Więcej o zespole Pozory: https://linktr.ee/pozory

 

Leave a Reply