Misia Furtak z tajemniczym utworem “Transmisja”

“Transmisja” to nowy utwór Misi Furtak. To kolejny po “Na to co mówisz zważ” premierowy singiel artystki.

Póki co, “Transmisja” prezentuje się enigmatycznie, stanowiąc kontynuację artystycznej drogi Misi Furtak. Nowa propozycja znajdzie się także na nadchodzącym albumie wokalistki, którego premiera przewidziana jest na jesień 2021. Płyta ukaże się nakładem e-Muzyka i TOWARZYSTWA REC.

fot. okładka singla

Nowy album Misi Furtak ukaże się już jesienią. Przyniesie on pejzaż Polski czasu strajku kobiet, niepokojów i epidemicznego marazmu. Drugim singlem promującym wydawnictwo jest „Transmisja”.

 

Napisałam „Transmisję” jeszcze przed wybuchem protestów, ale świetnie się wpisuje w klimat, jaki wtedy panował – mówi Misia Furtak. – To tekst o tym, jak komunikujemy się ze sobą i światem, o tym jak ważna jest rozmowa i o tym, że jeśli tłumimy emocje, to wcześniej czy później ta „transmisja” i tak z nas wypłynie.

Misia Furtak to kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka i basistka. Razem z zespołem Très.B laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Solowo jako Misia Ff uhonorowana nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

Współpracowała m.in. z kwintetem Wojtka Mazolewskiego przy albumie “Chaos pełen idei”, który otrzymał status złotej płyty.

Z Piotrem Kalińskim (Hatti Vatti) tworzy duet Ffrancis. Wiosną 2018 ukazał się ich album „Off the Grid”. W 2019 Misia Furtak wydała wyprodukowany przez siebie album “Co przyjdzie?”, który znalazł się w zestawieniach najlepszych płyt roku „Tygodnika Polityka” i „Gazety Wyborczej”. Zagrała kilkaset koncertów w Europie i Japonii, u boku takich artystów jak m.in The National, TV On The Radio, Jamie Lidell, Spiritualized, i innych. Aktywnie działa na rzecz edukacji młodych muzyków. Jest członkinią kolektywu organizującego butikowy festiwal w Bieszczadach “Tchnienia”.

Chętnie sięga po innowacyjne i niestandardowe rozwiązania: m.in płyta “40 winks of courage” zespołu Très.B została w części sfinansowana za pomocą pierwszego w Polsce (2011) crowdfundingu, bez wsparcia nielicznych wtedy platform, a premiera singla zamiast w radiu odbyła się w punkcie odsłuchowym w centrum Warszawy, do którego słuchacze otrzymywali współrzędne GPS. Jako dziennikarka Misia przez prawie trzy lata prowadziła audycję autorską w Polskim Radio RDC. Wcześniej przez rok miała program muzyczny w radiu Kampus.

Absolwentka kierunków “Media Culture” University of Maastricht, “Music Marketing Online” na Berklee College of Music Online i “Dziennikarstwo Online” w Collegium Civitas.

W styczniu 2019 roku ukazała się jej doskonała płyta “Co przyjdzie?”.

*****

Kiedy wreszcie się obudzi
nie ma takich słów
co by ją mogły zatrzymać…

 

Leave a Reply