Natalia Łotecka z energetycznym utworem “Tańcz”!

“Tańcz” jest pierwszym singlem będącym zapowiedzią Epki “Kalejdoskop” Natalii Łoteckiej. Miksem utworu zajął się współpracujący, m.in. z Matą – DJ Johny.

Utwór łączy w sobie elementy elektroniki oraz żywych brzmień. Obok ciemnego, klubowego basu możemy usłyszeć między innymi sekcję smyczkową czy gitarę elektryczną. Ponadto, łączy w sobie także dwa gatunki muzyczne takie jak pop i dance oraz w warstwie tekstowo-melodycznej możemy zauważyć elementy mocno inspirowane dziś bardzo popularnym rapem. Z tego względu “Tańcz” zostało zmiksowane oraz zmasterowe przez DJ Johnego współpracującego na co dzień m.in. z Matą. Z pewnością nie jest to utwór, który z całkowitym przekonaniem możemy zamknąć w ramy określonej stylistyki.

fot. materiały prasowe

“Tańcz” jest energiczną, kobiecą, imprezową propozycją idealną na domówki, imprezy plenerowe czy klubowe, a uniwersalność tekstu wpływa na ogólnodostępność utworu dla osób z każdej grupy wiekowej.

*****


Natalia Łotecka jest dwudziestoletnią wokalistką, autorka tekstów oraz muzyki. Natalia ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu. Od najmłodszych lat brała udział w wielu przeglądach wokalnych, m.in. w Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej we Wrocławiu oraz w VI Konkursie Piosenki “Jeszcze wiruje Twoja płyta – na europejską nutę”, w których została laureatką. Od 2013 roku publikowała swoje covery na platformie ISing, a następnie założyła własny kanał na YouTube, na którym obok coverów dzieliła się także autorską twórczością. Utwory, które będziemy mogli usłyszeć na jej debiutanckiej EPce “Kalejdoskop” są bogatym zbiorem emocji, które Natalia zapisywała na przestrzeni kilku lat. Z tego względu “Kalejdoskop” jest nieprzewidywalny, zmienny, a nawet skrajny na wielu płaszczyznach odbioru.

 

fot. okładka singla

Dodaj komentarz