Grubson i DJ Eprom z kawałkiem “Śląski Rejwach”. 100 rocznica Powstań Śląskich

„Śląski Rejwach” to nowy singiel Grubsona, stworzony we współpracy z Djem Epromem. To muzyczna inicjatywa uczczenia 100 rocznicy Powstań Śląskich w ramach projektu „Druga Strona Ulicy”, który powstał z myślą o kultywowaniu lokalnej tradycji oraz historii.

Utwór “Śląski Rejwach” przedstawia obraz rodzimego Śląska nie tylko z perspektywy ważnych wydarzeń historycznych i miejsca ich dorastania, ale również przestrzeni ciągłych zmian i rozwoju. W niełatwym do poruszenia temacie Grubson i Eprom zdołali uciec od zbędnego patosu i nadęcia, idąc w stronę wdzięcznej nostalgii.

Ukazany w teledysku Tomka Wilczyńskiego obraz Śląska staje się dla nas czymś za co chcielibyśmy podziękować przodkom, którzy o niego walczyli.

fot. materiały prasowe

Projekt Druga Strona Ulicy powstał z myślą o kultywowaniu lokalnej tradycji oraz historii w twórczy sposób łącząc projekt warsztatów produkcji muzycznej z dedykowanym utworem. W poprzednich edycjach, takich jak Sztuka Niepodległa czy Bitwa Warszawska 2.0, udział wzięli najwięksi artyści sceny hip-hopowej m.in. Peja, Magiera, JWP/BC, Eldo, VNM, Hemp Gru, Shellerini czy Vienio (Molesta Ewenement).

 

Leave a Reply