Natalia Łotecka zaskakuje pozytywną energią w utworze “Tańcz”! [RECENZJA]

“Tańcz” jest pierwszym singlem będącym zapowiedzią Epki “Kalejdoskop” Natalii Łoteckiej. Miksem utworu zajął się współpracujący, m.in. z Matą – DJ Johny.

Utwór “Tańcz” wyróżnia przede wszystkim nowoczesna forma kompozycji, która nie wyklucza jej spośród innych udanych propozycji pojawiających się w gatunku tanecznego electropopu. Nie jest to jednak jedyna wytyczna opisująca pierwszy singiel będącej dopiero na początku drogi artystycznej – Natalii Łoteckiej. Syntetyczne brzmienie buja w rytm iskrzącej melodyki, nadając całości pozytywnego vibe’u, tak mocno zaznaczającego swoją obecność we współczesnej, całkiem dobrze zarysowanej produkcji (Mateusz Gorzkiewicz). Poza tym wyczuwalna jest namiastka, która pulsuje dzisiejszym R&B, a nawet rapem.

fot. materiały prasowe

Gdzieś w oddali budzą się skojarzenia ze świetnie radzącą sobie na polskiej scenie muzycznej Rosalie. Nie bez znaczenia jest także mastering i miks samego DJ Johnego. Najważniejszym kolorytem jest jednak dosyć jasno, bez zbędnych udziwnień zaprezentowany wokal Natalii. Jej barwa staje się na tyle znamienna, że dodaje tej na pozór prostej piosence istotnej energii. Właściwie należałoby dodać, że jej interpretacja, a także warunki wokalne idealnie współgrają z tak osadzonym dynamizmem muzycznym. A to znów świadczy o tym, że “Tańcz” jest świadomym i w pełni szczerym nośnikiem emocji wokalistki. Owszem, to zdecydowanie imprezowy numer, za którym nie kryje się głębsze przesłanie, jednak w takiej estetyce nie trąci on pretensjonalnością i powierzchownością. Dzięki temu dostaliśmy całkiem przebojowy utwór, będący sygnałem, że Natalia pozostając sobą, ma coś ciekawego do zaprezentowania. I o to chodzi.

*****

Utwór łączy w sobie elementy elektroniki oraz żywych brzmień. Obok ciemnego, klubowego basu możemy usłyszeć między innymi sekcję smyczkową czy gitarę elektryczną. Ponadto, łączy w sobie także dwa gatunki muzyczne takie jak pop i dance oraz w warstwie tekstowo-melodycznej możemy zauważyć elementy mocno inspirowane dziś bardzo popularnym rapem. Z tego względu “Tańcz” zostało zmiksowane oraz zmasterowe przez DJ Johnego współpracującego na co dzień m.in. z Matą. Z pewnością nie jest to utwór, który z całkowitym przekonaniem możemy zamknąć w ramy określonej stylistyki.

“Tańcz” jest energiczną, kobiecą, imprezową propozycją idealną na domówki, imprezy plenerowe czy klubowe, a uniwersalność tekstu wpływa na ogólnodostępność utworu dla osób z każdej grupy wiekowej.

*****

Natalia Łotecka jest dwudziestoletnią wokalistką, autorka tekstów oraz muzyki. Natalia ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu. Od najmłodszych lat brała udział w wielu przeglądach wokalnych, m.in. w Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej we Wrocławiu oraz w VI Konkursie Piosenki “Jeszcze wiruje Twoja płyta – na europejską nutę”, w których została laureatką. Od 2013 roku publikowała swoje covery na platformie ISing, a następnie założyła własny kanał na YouTube, na którym obok coverów dzieliła się także autorską twórczością. Utwory, które będziemy mogli usłyszeć na jej debiutanckiej EPce “Kalejdoskop” są bogatym zbiorem emocji, które Natalia zapisywała na przestrzeni kilku lat. Z tego względu “Kalejdoskop” jest nieprzewidywalny, zmienny, a nawet skrajny na wielu płaszczyznach odbioru.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply