Roksana Węgiel z przebojowym utworem “Kanaryjski” [RECENZJA]

Roksana Węgiel zaprezentowała kolejny premierowy singiel. Tym razem jest to przebojowy utwór z przesłaniem zatytułowany “Kanaryjski”, do którego powstał teledysk.

Roksana Węgiel to już nie ta sama wokalistka, którą mogliśmy poznać przy okazji programu The Voice of Poland. Jej kariera nabrała rozpędu, a także sama artystka dojrzała, nabywając większej świadomości, jeśli chodzi o repertuar, który chce wykonywać. Tego potwierdzeniem jest jej nowa propozycja “Kanaryjski”, którą Roksana stworzyła wspólnie z cenionym muzykiem i producentem Julianem Kamilem. Jej wkład można zauważyć w samym tekście, gdzie piosenkarka ukryła głębsze przesłanie, czyli wszystko to, co pomaga nam w trudnych chwilach. Przebojowy numer podkreśla także sama interpretacja, oparta na niemałych możliwościach wokalnych Roksany.

fot. materiały prasowe

Sama kompozycja to popowa, z vintage’owym elektronicznym posmakiem piosenka, która zostaje w głowie po pierwszym przesłuchaniu. Jej nośny charakter nie został jednak przytłoczony nadmierną ilością elementów, dzięki czemu “Kanaryjski” odznacza się lekkością i świeżością. Wnosi też odrobinę słońca w jesienny okres, który wkrótce stanie się codziennością. Coraz odważniej, z jeszcze większym przekonaniem artystka realizuje swoje marzenia i urzeczywistnia to, co staje się jej bardziej przemyślanym krokiem w przód. Oczywiście jest to wciąż propozycja skierowana głównie do rówieśników Roksany Węgiel, ale nie ma w tym utworze dysonansu, który wprowadzałby zakłopotanie w trakcie odsłuchu “Kanaryjskiego” przez innych fanów po prostu dobrego popu. I choć radiowy potencjał tego kawałka jest definitywny, to jego wydźwięk wykracza poza oczywiste skojarzenia, stając się ważnym przystankiem w dorobku młodej wokalistki.

*****

Kanaryjski wiatr kojarzy się z latem i wakacjami w na tropikalnych wyspach, ale dla Roksany Węgiel ma inne znaczenie. Jej najnowszy singiel opowiada o tym, co dodaje nam siły w trudnych momentach – przekonajcie się, co dodaje sił Roxie.

„Kanaryjski” to piosenka przewrotna. Po pierwszym przesłuchaniu można odnieść wrażenie, że to letni hit z wakacyjnym vibe’em, opowiadający o dobrej zabawie nad morzem. Ale tak naprawdę opowiada o czymś innym. „Kanaryjski wiatr” z piosenki to metafora tego, co sprawia, że w ciężkich chwilach nie upadamy, potrafimy się pozbierać i iść dalej. Dla każdego takim „wiatrem” jest coś innego.

Dla jednych są to przyjaciele, dla innych pasja, dla kogoś może nawet są to pieniądze. A dla Roxie? Jej siły dodają rodzina, wiara i muzyka. Kiedy w nasze żagle dmucha „kanaryjski wiatr” to wiemy, że na pewno wszystko będzie dobrze.

*****

Roksana Węgiel: 16-latka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Jej debiutancki singiel „Żyj” w serwisie YouTube wyświetlono prawie 13 mln razy, a artystka otrzymała za niego złotą płytę podczas gali Bestsellery Empiku 2018. Drugim singlem był utwór „Obiecuję”, którego teledysk obejrzano ponad 6 mln razy. Wokalistka nagrała również singiel „Zatrzymać chwilę” w duecie z Edytą Górniak na potrzeby promocji filmu animowanego „Hotel Transylwania 3”, w którym użyczyła głosu postaci Lucy.

Roksana została triumfatorką Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 zdobywając pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Nagranie występu, którym zwyciężyła w Junior Eurovision Song Contest oraz teledysk do utworu „Anyone I Want To Be” biło rekordy popularności w serwisie YouTube i łącznie obejrzało je ponad 40 mln osób. Oprócz tego piosenka promowała film animowany „Manu. Bądź sobą”.

W styczniu 2019 Roksana uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. 12 kwietnia 2019 roku ukazał się singiel „Lay Low”, który trafił również na zagraniczne rynki, a teledysk w ciągu miesiąca przekroczył 6 milionów wyświetleń. W maju 2019 Roksana pojawiła się w charakterze gościa specjalnego w trakcie 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.

*****

Singiel Roksany Węgiel „Kanaryjski wiatr” jest już dostępny w serwisach cyfrowych: http://www.soundline.biz/RoksanaWegielKanaryjski/

 

Roksana Węgiel z nowym singlem “Korona”

Leave a Reply