Misia Furtak z ważnym przesłaniem w utworze “Na to co mówisz zważ”

Nowy singiel Misi Furtak jest jej reakcją na kontrowersyjne słowa ministra edukacji i nauki. Utwór zapowiada nowy album artystki, który ukaże się już jesienią.

Jest ministrem Edukacji i Nauki, byłym wojewodą i świeżo upieczonym wiceprzewodniczącym rady do spraw rozwoju technologii wysokotemperaturowych reaktorów atomowych. W lutym 2021, mówiąc o walce z otyłością wśród młodzieży, stwierdził, że dodatkowe zajęcia SKS będę kierowane zwłaszcza do dziewcząt, bo „tu jest większy problem”.

W zapowiadającej jej nowy album piosence, Misia Furtak wskazuje, że „większym problemem” jest zupełnie co innego.

fot. materiały prasowe

Kompozytorka i wokalistka komentuje:

Długo dzwoniła mi w uszach ta wypowiedź. Jak bardzo trzeba nie rozumieć problemów związanych z zaburzeniami żywienia, aby coś takiego powiedzieć? Dziewczyny już są skupione na swoich ciałach i próbują doścignąć wzorce z Instagrama. Kultura celebrity powoduje, że odchudzają się kilkuletnie dziewczynki. A w dalszym życiu czeka je pogoń za „idealną sylwetką”, przez co cierpienie i strach wcale nie znikają. Gratuluję panu ministrowi kolejnej posady, ale najpierw lepiej byłoby nauczyć się dobrze wykonywać tę pierwszą.

„Na to co mówisz zważ” to drugi singiel zapowiadający nadchodzący album Misi Furtak, którego premiera przewidziana jest na jesień 2021. Ukaże się nakładem e-Muzyka i TOWARZYSTWA REC.

 

Dodaj komentarz