Wojtek Kanclerz z premierową EP “Myślotoki”. Posłuchaj singla “Idą wreszcie”

Choć artysta tworzy od wielu lat to “Myślotoki” są pierwszą EPką Wojtka Kanclerza. Jego twórczość opiera się na wielowątkowości muzycznej oraz czytelnym wyrażaniu myśli. Jednym z utworów promujących to wydarzenie został singiel “Idą wreszcie”.

fot. materiały prasowe

Wojciech Kanclerz – od lat dwutysięcznych aktywny w licznych garażowych zespołach i projektach muzycznych działających na Podkarpaciu i w Małopolsce (m.in. Profanus, OSMA, Eva Ajbrin, Atari Turla, Heavy Stomp). Równolegle ze współpracą z innymi muzykami powstawały (i wciąż powstają) utwory solowe, które są polem do prostego wyrażenia myśli, bez kategorycznego opowiadania się po stronie któregokolwiek ze stylów muzycznych.

Od samego początku, z małymi wyjątkami, działalność Wojciecha Kanclerza polegała na tworzeniu pojedynczych utworów, wrzucanych głownie na Youtube. EPka zatytułowana “Myślotoki” jest pierwszą próbą stworzenia formy większej niż jeden kawałek, i wydania jej na krążku. Dotychczas jedną cechą, którą możemy z pewnością nazwać spójnikiem w działalności Kanclerza jest fakt, że wszystkie elementy – muzyka, wykonanie, teksty, recording i towarzysząca grafika – są tworzone samodzielnie przez niego.

Na YouTube można znaleźć video do utworu zamykającego EPkę – “Don’t Spill All Your Water”, choć alternatywnym singlem promującym został utwór “Idą wreszcie”. Cała EPka “Myślotoki” ukazała się 19 czerwca 2021.

*****

Tracklist:
1. Idą Wreszcie
2. Transformacja
3. Myślotoki
4. Belarus
5. Don’t Spill All Your Water

 

Singiel “Idą wreszcie” oraz cały album “Myślotoki” ukazał się fizycznie oraz jest dostępny, m.in. na Bandcampie: https://wojciechkanclerz.bandcamp.com/releases

 

fot. okładka EP

Leave a Reply