Cheap Tobacco prezentuje energetyczny utwór “Zobaczmy siebie”! [RECENZJA]

Energetyczny utwór CHEAP TOBACCO zatytułowany “Zobaczmy siebie” zapowiada nową płytę zespołu. Do pierwszego singla zwiastującego to wydarzenie powstał teledysk.

“Zobaczymy siebie” to mocny i niezwykle ważny utwór zespołu Cheap Tobacco. Kompozycja uderza siłą autentyczności i świetnie zaaranżowanym brzmieniem, na swój sposób już dla nich charakterystycznym, a przede wszystkim sugestywnie wymownym. Jednocześnie pełniejsze, bardziej przestrzenne dźwięki wyraźniej podkreślają siłę utworu, stając się jeszcze dojrzalszą niż dotychczas wizją artystyczną grupy. Ich ekspresja w tym kawałku jest bezdyskusyjnie zaraźliwa! Cheap Tobacco wypracował sobie styl, swego czasu określany jako blues-rockowy z vinatage’owym posmakiem. Tym razem jest podobnie, choć zespół nie stoi w miejscu.

fot. materiały prasowe

W “Zobaczymy siebie” łatwo zauważyć większy rozmach, przy jednoczesnym zachowaniu tego, co stanowi istotę ich twórczości. Przy okazji jest przebojowo, jednak jest to efekt uboczny doskonałej i niezwykle konstruktywnej kompozycji rozbudzającej apetyt na więcej. Ten utwór to ogień, który pali od pierwszej do ostatniej sekundy. Nie bez znaczenia jest też wokal i interpretacja wokalistki Natalii Kwiatkowskiej. Kolejny utwór, to nowy etap w twórczości bandu, który jak nigdy wcześniej zaskakuje perfekcyjnym zgraniem i dojrzałością. Cheap Tobacco to świetnie naoliwiona maszyna, która z pewnością jeszcze niejednokrotnie nas poruszy, chociażby przy premierze całej płyty. A to już jesienią!

*****

Jak informuje grupa: „To rozliczanie się z rzeczywistością, w której pokolenie post-kapitalistyczne próbuje poskładać własne myśli. Pokolenie zagubione w rzeczywistości wirtualnej, przepełnionej plastikowymi, kruchymi więziami, które tęskni za prawdą per se, za akceptacją człowieka niezależnie od jego słabości. Muzycznie to powrót do brzmień, na których się wychowywaliśmy, które w pewien sposób nas ukształtowały, jednak przefiltrowanych przez nasze doświadczenia muzyczne i życiowe.”

Nowy singiel swoją premierę koncertową miał na tegorocznym Festiwalu Pol’and’Rock.

CHEAP TOBACCO to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintageowego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która dwukrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce.

Na swoim koncie mają ponad 15 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności na festiwalach krajowych i zagranicznych m.in.: Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Synestezje, Bochum Total (Niemcy), Blues Alive (Czechy) . Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala by zamknąć ich w jakiejkolwiek szufladzie.

W 2018 roku ukazała się pod naszym patronatem medialnym ich płyta zatytułowana “Szum”.

*****

Cheap Tobacco to:

Natalia KwiatkowskaRobert KapkowskiMichał BigulakBartosz Kołodziejski

 

Leave a Reply