Premiera albumu “Początek” duetu “OHIO”. Obejrzyj klip do utworu “Ile jeszcze” [PREMIERA]

„Początek” to debiutancki album duetu OHIO, czyli Karoliny Bzdyra i Krzysztofa Demidowskiego, Wraz z premierą albumu 15 sierpnia, ukazał się singiel „Ile jeszcze”, który wyreżyserowała Aga Szuścik.

Karolina Bzdyra to wokalistka o przejmującym lirycznym głosie, jest artystką poszukującą a zarazem odważnie kroczącą własną, świadomą ścieżką muzyczną. Od 2018 roku w tej niezwykle miłej dla ucha i poruszającej przesłaniem tekstów wędrówce przez mikroświat poetyckich słów i nut, towarzyszy jej Krzysztof – multiinstrumentalista.

Krzysztof Demidowski studiował mechatronikę na Politechnice Rzeszowskiej, grywał w zespołach rockowych i dzięki rozmaitym doświadczeniom muzycznym znakomicie odnajduje się w różnych brzmieniach nie unikając w swoich kompozycjach przenikania się estetyk.

fot. materiały prasowe

Dzięki umiejętności gry na wielu instrumentach i zastosowaniu loopera, w pojedynkę wypełnia scenę dźwiękami, które w połączeniu z głosem Karoliny tworzą bardzo ciekawą propozycję muzyczną.

Duet bezapelacyjnie wygrał w 2018 roku edycję międzynarodowego konkursu „WSIiZ ma Talent” organizowanego przez WSIiZ w Rzeszowie, jego nagranie gościło na Podkarpackiej Liście Przebojów Polskiego Radia Rzeszów oraz w Krakowskim OFF Radiu. W 2019 roku pokazali światu utwór „Wiatr” w reżyserii Agi Szuścik, do którego powstało wideo dostępne w serwisie YouTube.

Od 2019 roku bardzo dużo się zmieniło. Pracując nad albumem, cały czas uczyli się i rozwijali, aby móc stworzyć ciekawe kompozycje utworów, ubarwiając je nietypowymi dla ich początkowego stylu dźwiękami i rozbudowując gamę instrumentów, które goszczą na albumie.

*****

Album daje kres niepokojom i wewnętrznej bojaźni, związanych z przeszłością. Wieńczy momenty w ich życiu w których marzyli  i kreowali w swoich umysłach ścieżkę muzyczną. Przedstawia także obawy dotyczące środowiska i powraca do „korzeni”, pokazując iż każdy człowiek ma w sobie niezliczone zasoby, które czekają na wykorzystanie – pomaga w tym natura.

Sarna, która znajduje się na okładce płyty symbolizuje miękką, łagodną i wrażliwą na zranienie część naszej osobowości, dążącą do harmonii, miłości i szczęścia, są to cechy które ulegają zatraceniu w dzisiejszym pędzącym świecie.

Styl utworów nie jest zaszufladkowany, można powiedzieć, że nieodkryty, poszukujący… Od dźwięków gitary akustycznej poprzez rockowe brzmienie perkusji, zahaczając niekiedy o  muzykę elektroniczną dzięki brzmieniu syntezatorów.

Agnieszka Szuścik na temat OHIO i „Ile jeszcze”:

Wszechobecne “bądź sobą” nie załatwia złożonego problemu zaniżonego poczucia własnej wartości, z którym, odważę się stwierdzić, ma problem prawie każdy z nas. Najpierw rodzice, później rówieśnicy, wreszcie partnerzy… to, co zwyczajowo nazywamy hartowaniem osobowości, to nakładanie zbroi, której elementy potrafią bardzo uwierać. Zbroję tę rozwalić możemy tylko od środka – rozumiejąc, że ogranicza ona mentalny wzrost i, wbrew pozorom, wcale nie chroni, a przeszkadza. Właśnie o tym jest mój nowy teledysk — symboliczna historia poczucia własnej wartości, nakręcona dla OHIO, do utworu “Ile jeszcze”. Karo Bzdyra i Krzysiek Demidowski posiadają unikatową wrażliwość, która, burząc mury, bardzo do mnie przemawia.  
 W klipie do “Ile jeszcze” przedstawiam kobietę, której poczucie własnej wartości dławione jest przez z pozoru prozaiczne sytuacje, z biegiem lat oplatając jej wolność. Obraz ma wymowę symboliczną — opuszczone mury to przeszłość, która prosi o zapomnienie, szare stroje i minimalizm scenografii dają do zrozumienia, że historia głównej bohaterki to historia każdego człowieka, a choreografia ze sznurkiem pozwala zajrzeć we wnętrze osoby, która z zewnątrz funkcjonuje bez zarzutu. Jaki jest finał historii bohaterki, którą oplotła przeszłość? Zapraszam do obejrzenia “Ile jeszcze”. 

Album można zakupić poprzez stronę internetową zespołu www.ohiomusic.pl, który jest także dostępny w  serwisach streamingowych. 

 

fot. okładka płyty

 

Jedna odpowiedź do “Premiera albumu “Początek” duetu “OHIO”. Obejrzyj klip do utworu “Ile jeszcze” [PREMIERA]”

Leave a Reply