Kuba Krajkowski i jego nowy przebój “Nadchodzi lato” [RECENZJA]

5 sierpnia odbyła się premiera przebojowego utworu zatytułowanego “Nadchodzi lato”, młodego wokalisty Kuby Krajkowskiego. Piosenka doczekała się także teledysku.

“Nadchodzi lat” to nieco inna odsłona twórczości Kuby Krajkowskiego, który postawił na bezpretensjonalną, lekką, ale też bardziej określoną muzycznie kompozycję. Chilloutowa, lekko falująca na sprawnie poprowadzonej melodyce propozycja idealnie pasuje do letniej pory roku. Jednocześnie wokalista stara się nie czerpać z banalnych rozwiązań muzycznych, uciekając od popowej jednoznaczności. Niewątpliwie pomógł mu w tym odpowiedzialny za warstwę muzyczną BigBadBeats, który posiłkując się współczesną formą wyrazu, stworzył utwór, nie zbliżający się do oczywistych, nadmiernie przerysowanych rozwiązań.

fot. materiały prasowe

Dzięki temu dostaliśmy piosenkę oszczędną w swym wyrazie, ale brzmiącą nowocześnie oraz swobodnie, w której nie pojawia się ciśnienie na radiowy przebój. I to jest akurat duża zaleta. Jednocześnie w takiej formie muzycznej ciepły wokal Kuby prezentuje się świeżo, a jednocześnie na tyle angażująco, by w pełni zaprezentować własną interpretację w takim kolorycie artystycznym. Słychać, ze wokalista poszukuje pomysłów na swoją twórczość i tym razem można już śmiało stwierdzić, że próby określania się pod względem artystycznym wychodzą wokaliście coraz lepiej. Ten utwór, pomimo luźnej specyfiki, wyraźniej pokazuje, w którą stronę Kuba Krajkowski być może chciałby podążać w przyszłości. A jeśli nawet jest to pojedyncza, letnia piosenka, to i tak jest ona na tyle przekonująca, by chcieć się z nią zaprzyjaźnić nie tylko podczas trwającego lata.

*****

“Utwór powstał po słabym okresie w moim życiu, pisząc go miałem nadzieję na wielką zmianę wraz z nadejściem lata. Myślałem o tym, że jak skończy się stres ostatniego czasu, to wszystko stanie się prostsze, łatwiejsze i pięknie się poukłada. Natłok rzeczy i spraw spowodował tak naprawdę pustynię w mojej głowie. Myślę, że wiele osób czuło to samo. Nadchodzi lato….to musi udać się”. – Kuba Krajkowski

Kuba Krajkowski to 16 letni wokalista, kompozytor i autor tekstów. Uczestnik pierwszej edycji programu The Voice Kids.

Występował w drużynie Dawida Kwiatkowskiego. W etapie “Przesłuchania w ciemno” zaprezentował utwór z repertuaru Braci “Za szkłem”. W “Bitwach” zmierzył się z Kamilem Kilianem oraz Amelią Janiak wykonując piosenkę “Duchy tych co mieszkali tu” z bajki “Mój brat niedźwiedź”.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 3 lat. Gdy miał 7 lat zaczął uczęszczać na zajęcia wokalne w MDK w Działdowie, gdzie swój talent rozwijał pod okiem pana Marka Pepłowskiego. Przez kilka lat uczęszczał na zajęcia wokalne w Studio Artystycznym Metro przy Teatrze Buffo. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. A. Kanta w Działdowie w klasie fortepianu. Obecnie jest uczniem LVXX LO im.Jana III Sobieskiego oraz ZPSM II stopnia na wydziale Wokalistyki estradowej im. F. Chopina w Warszawie. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych. Brał udział m.in w Bitwach Plenerowych The Voice Kids & The Voice of Poland. Wystąpił również podczas festiwalu Earth Festiwal w Uniejowie.

W 2019 roku zaprezentował swój debiutancki utwór zatytułowany “Każda chwila”. Na początku 2021 roku rozpoczął współpracę z wydawnictwem Kids & Teen Records, czego efektem był utwór “Bądź przy mnie”, którego recenzję możecie znaleźć na naszym portalu.

*****

Słowa: Kuba Krajkowski Muzyka: BigBadBeats

Nagranie studyjne mastering: Michał Jakubowski Music Video: Łukasz Książek

 

Leave a Reply