Damian Manikowski i jego nowy singiel “My, nie-my”

5 sierpnia 2021 swoją premierę miał nowy teledysk Damiana Manikowskiego (uczestnik X edycji “Mam talent”) do utworu “My, nie-my”.

Produkcją klipu zajęła się bydgoska firma DM films. Zdjęć i nagrań dokonano nad jeziorem Stelchno w Gminie Jeżewo oraz w Studenckim Klubie “Beanus” Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

“My, nie-my” to już drugi singiel Damiana Manikowskiego. Wokalista wspólnie z Piotrem Becińskim (kompozytor i autor tekstu) pracuje nad nowym, autorskim materiałem, który sklasyfikowany może zostać do gatunku muzycznego jakim jest pop alternatywny.

fot. materiały prasowe

Utwór opowiada o toksycznej relacji, w której monotonia życia zobojętniła uczucie jednej ze stron. Nie ma nic gorszego jak obojętność bliskiej nam osoby. Słowa: „wiem, że wczorajszy dzień był nasz, wiem, że nie dla mnie twoja twarz” jedynie uświadamiają jak niedaleko jest do tego, aby rozpocząć nowy rozdział. Niewątpliwie, drobne rzeczy wpływają na kształtowanie związku dwojga ludzi i te aspekty zauważalne są w premierowym utworze Damiana Manikowskiego.

Post produkcją piosenki zajmowali się Jacek Antosik oraz Jacek Gawłowski, którzy pracowali między innymi z takimi artystami jak Organek, Dawid Podsiadło, Anna Maria Jopek i wiele innych.

*****

Damian Manikowski – student Wydziału Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, nauczyciel gitary i tańca w prywatnej Międzynarodowej Szkole Sokrates. Od dziecka zaangażowany w rozwój muzyczny. Swoją przygodę rozpoczął od tańca w studio tanecznym Stylers Dance Studio pod opieką artystyczną Agnieszki Sikorskiej. Zdobywca tytułu wicemistrza Polski w tańcu hip hop, uczestnik mistrzostw Europy oraz świata organizowanych przez federacje IDO.

Jego profesjonalna droga muzyczna rozpoczęła się wraz z poznaniem państwa Elżbiety oraz Waleriana Krenz – założycieli zespołu Duże Dzieci. Z tymże zespołem niedługo potem nagrał płytę, która promowana była w programie śniadaniowym telewizji polskiej – Pytanie na śniadanie. Tam właśnie po raz pierwszy, jeszcze jako nastolatek miał okazję pojawić się na antenie telewizyjnej. Czynny udział w licznych próbach i koncertach formacji pozwolił mu na zdobycie wiedzy oraz niezbędnego doświadczenia scenicznego. Był to pierwszy poważny krok do rozpoczęcia kariery muzycznej. Okres gimnazjalny poszerzył jego zainteresowania z dziedziny teatru oraz filmu. Próby i spektakle zapewniły obycie sceniczne, co w rezultacie pozwoliło na dogłębne poznanie własnej ekspresji. Zaś profil klasy humanistyczno-filmowej zagwarantował podstawy montażu i obróbki wideo.

Kolejną styczność z telewizją zapewnił mu udział w X edycji programu Mam Talent – wystąpienie to spotkało się z przychylnością publiczności i jury – „3 razy na TAK!”. Po tak licznych doświadczeniach mógł podzielić się swoją wiedzą z dziećmi pracując na obozie, jako instruktor śpiewu i nauki gry na gitarze. W 2019 roku rozpoczął studia na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, aby móc w pełni wykorzystać swój potencjał artystyczny.

“My, nie-my” w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/myniemy

 

fot. okładka singla

Leave a Reply