Adam Nowak i Akustyk Amigos z nowym singlem “Który jestem”

„Który jestem” to najnowszy singiel z niedawno wydanego albumu „Pół płyty” zespołu Adam Nowak i Akustyk Amigos. Do utworu powstało lyric video.

Z inspiracji wszelkich poszukiwań to dotyczące tożsamości, jej poszukiwania, wydaje się ważne dla każdego obywatela, w każdym kraju. Określenie samego siebie pośród innych jednostek składających się na organizm narodu może jednocześnie określać przynależność lub osobność. Polecamy ten utwór.

Adam Nowak, gitarzysta, autor tekstów, wokalista i lider zespołu Raz Dwa Trzy. Laureat dwóch złotych i pięciu platynowych płyt, a także siedmiu Fryderyków – m.in. w kategoriach „album roku”, „piosenka roku” i „autor roku”. W 2005 roku otrzymał nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt twórczości.

Z grupą Adam Nowak i Akustyk Amigos wokalista wyrusza w nową muzyczną podróż zainspirowaną połączeniem doświadczeń i dokonań wytrawnych muzyków: Karima Martusewicza (Voo Voo) i Jarka Trelińskiego (Raz Dwa Trzy). Na linii zarówno artystycznego, jak i towarzyskiego porozumienia oraz z potrzeby grania niezależnie od macierzystych grup, powstał autorski projekt Adama Nowaka będący kwintesencją zamiłowania twórcy do akustycznych aranżacji i kameralnej oprawy koncertów na żywo.

Koncerty zespołu Adam Nowak i Akustyk Amigos to bliskie spotkania z publicznością, pozbawione sztywnych ram i pełne improwizacji.

Na płycie Adam Nowak i Akustyk Amigos znalazł się całkowicie autorski repertuar, a na koncertach można się spodziewać się również kompozycji wybitnych polskich autorów – Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, czy Zbigniewa Herberta.

Adam Nowak i Akustyk Amigos – “Pół płyty” [RECENZJA]

Leave a Reply