“Dreszcz”, czyli nowy singiel Mirka i Magdaleny Czyżykiewicz

“Dreszcz” to już czwarty singiel promujący wspólny album Mirka i Magdaleny Czyżykiewicz. Utwór doczekał się także teledysku, idealnie pasującego do obecnej pory roku.

Oficjalna premiera płyty odbędzie się 16 i 17 sierpnia podczas koncertu w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie.

fot. materiały prasowe

Mirek Czyżykiewicz połączył brzmienie swojej lutniczej gitary Teryksa z gitarą elektryczną swojej żony Magdalena Czyżykiewicz-Janusz. Prace nad płytą już są zakończone i “PIANO” ostatecznie ukaże się już w sierpniu tego roku.

“PIANO” to płyta, która opowie o ludzkich emocjach, relacjach i miłości. Refleksyjna i klimatyczna, a jednocześnie z typowym “zadziorem” nie tylko za sprawą gitary elektrycznej Magdy, ale przede wszystkim dzięki szczególnemu brzmieniu głosu Mirka.

Będzie to wyjątkowa forma połączenia twórczości Mirka i Magdaleny Czyżykiewicz, próba syntezy pierwiastka męskiego i żeńskiego ich wspólnej pasji, oraz pracy na przestrzeni ostatnich lat. Płyta “Piano” ma swoją wyjątkową historię tworzenia, a każdy utwór, kompozycja muzyczna, dźwięk i aranżacja ma jakieś konkretne znaczenie i swoją małą opowieść.

Artyści założyli i zbudowali własne studio nagrań w pracowni mieszczącej się w ich domu. Zyskali dzięki temu pełną przestrzeń i swobodę tworzenia, którą będzie można usłyszeć już niebawem na płycie.

Płyta będzie dostępna we wszystkich Empikach w Polsce, dystrybucją fizyczną zajął się Asfalt Direct. Single i płyta będzie też dostępna na wszystkich platformach streamingowych  za sprawą e-muzyki.

Koneserów twórczości Mirka Czyżykiewicza czeka też nie lada gratka, ponieważ “PIANO” – Mirka i Magdaleny ukaże się również na winylu.

Pierwszym singlem promującym to wydarzenie był utwór “I znów mnie tylko pół” do słów Jacka Bończyka, którego premiera odbyła się 9 kwietnia 2021.

 

 

 

Leave a Reply