Alicja Szemplińska wśród 15. wokalistek. Międzynarodowa wersja disneyowskiej piosenki “Starting Now”

Wytwórnia Disney’a zaprosiła 15. wokalistek z całego świata. Efektem tej współpracy jest nowa wersja piosenki “Starting Now”, napisanej z okazji Wielkiego Święta Księżniczek. Polskę reprezentuje Alicja Szemplińska.

fot. Piotr Tarasewicz

Piosenka inspirowana przygodami Księżniczek i Królowych Disneya to hymn na cześć wszystkich bohaterek, które wypełniają nasz świat odwagą i dobrocią. Jej autorami są Jason Mater, Jordan Powers i Darren Criss.

Wersja oryginalna w wykonaniu Brandy i wyprodukowana przez nominowanego do nagrody Grammy Oaka Feldera oraz polska wersja w wykonaniu Alicji Szemplińskiej z polskim tekstem Błażeja Staryszaka ukazały się nakładem Walt Disney Records 21 maja.

Nowa odsłona piosenki „Starting now” znanej w polskiej wersji jako „Każda z nas” to część Wielkiego Święta Księżniczek – inicjatywy Disneya promującej odwagę i dobro. 15 artystek z całego świata zaśpiewało ją w swoich ojczystych językach. 

W nagraniu wystąpiły: Brandy – angielski; Leslie Clio – niemiecki; Cerise Calixte – francuski; Noemi – włoski; Nerea Rodríguez – hiszpański (Hiszpania); Karol Sevilla – hiszpański (Ameryka Łacińska); Agnes Nunes – portugalski; Mimi Korg – rosyjski; Alicja Szemplińska – polski; Krisiya – bułgarski ; Feli – rumuński; Gioia Parijs – niderlandzki; Ailee – koreański; Eden Alene – hebrajski oraz Stefania – grecki. 

Wielkie Święto Księżniczek Disneya to całoroczna akcja zainaugurowana w kwietniu 2021 na cześć odwagi i dobroci bohaterek Disneya i ich mocy, by inspirować fanów na całym świecie. Szczodry Kopciuszek, pomysłowa Bella, waleczna Mulan czy żądna przygód Vaiana – Disney składa hołd silnym kobiecym postaciom, w akcji która obejmuje m.in. nowe wydawnictwa (w tym. zbiór nowych opowiadań „Opowieści o odwadze i dobroci”), muzykę, produkty, wydarzenia specjalne i działania dobroczynne.

Na stronie www.disneyprincessstories.pl można bezpłatnie pobrać całkiem nowe historie o Ariel, Roszpunce i Vaianie, które mogą zainspirować młodych czytelników i czytelniczki do codziennych aktów odwagi i dobrych uczynków, by wspólnie zmieniać świat na lepsze. Jedno z opowiadań w zbiorze dedykowane jest Natalii, dwunastolatce z Polski, która okazała wdzięczność personelowi i pacjentom swojego szpitala. Dzięki sprzedaży własnoręcznie robionych upominków zbierała fundusze na leczenie nowotworów u dzieci, które jak ona, borykają się z tą chorobą. Jej dobry uczynek wsparła Fundacja Herosi.

Alicja Szemplińska, czyli ALICJA jest dziewiętnastoletnią wokalistką z Polski. W 2019 roku wygrała polską edycję programu „The Voice”. W 2020 roku wybrano ją jako reprezentantkę Polski w konkursie Eurowizji, który nieszczęśliwie odwołano z uwagi na wybuch pandemii. Jej ulubioną Księżniczką Disneya jest Pocahontas. Ma szczególny sentyment do piosenki „Kolorowy wiatr”, którą wykonywała w jednym z dziecięcych konkursów piosenki.

 

Leave a Reply