Jagoda GODA Wojciechowska feat. Wiktor Gabor w utworze “Cały Świat”

“Cały Świat”, nagrany z gościnnym udziałem Wiktora Gabor, to najnowsza propozycja wokalistki Jagody ‘GODY’ Wojciechowskiej. Utwór znajdzie się na kolejnym albumie artystki zatytułowanym “Pomiędzyczasie”.

Utwór powstał podczas trwania pandemii i opowiada historię świata. Tekst nawiązuje do tego okresu, emocji z nim związanych oraz pragnień, które mimo swojej prostoty okazują się być tak bardzo wszystkim potrzebne. Mówi o tęsknocie za normalnością, nadziei na lepsze jutro i uczuciach jakie towarzyszyły GODZIE w jednopokojowej przestrzeni. Opowiada o strachu, klaustrofobicznej scenerii mieszkań, ludzkich relacjach zależnych od Wi-Fi, a także walce i sile wiary. Singiel “Cały Świat” to duet, wyśpiewany przez GODĘ (Jagodę Wojciechowską) i Wiktora Gabor (wokalistę zespołu Lady Killer).

fot. materiały prasowe

Album “Pomiędzyczasie” to alternatywny świat, w który GODA wprowadza słuchaczy. Określany mianem nowego gatunku – Alternative Depressive Pop – łączy w sobie elementy rocka, popu i alternatywy z domieszką jazzowych harmonii. “Pomiędzyczasie”, jak opisuje autorka, to jej wewnętrzny świat chmur, nadziei, odczuć i piękna. Subtelne motywy muzyczne przeplatane są rockowym brzmieniem. Pozornie proste teksty zyskują głębię dzięki nieoczywistej kompozycji słownej. Między wierszami wyczytać można ukryte znaczenia. „Pomiędzyczasie” jest odpowiedzią na zabieganie współczesnego świata, fragmentem życia pomiędzy obowiązkami a pracą. Jest zakątkiem czasu, który charakteryzuje się unikatowym stylem. Album jest uniwersalny, dedykowany każdemu, kto potrzebuje chwili oddechu. Niedosłowność, nienachalność niedopowiedzenia – to słowa idealnie opisujące płytę „Pomiędzyczasie”.

*****

GODA czyli Jagoda Wojciechowska – wokalistka, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej  w Gdańsku. Z zamiłowania aranżuje znane piosenki, komponuje i pisze teksty. 1 marca 2017 roku wydała swój debiutancki autorski album „Samotność”. Album zabrzmiał premierowo na koncercie w Chicago (USA) w lipcu 2017 roku. Na przestrzeni lat artystka brała udział w wielu festiwalach, projektach muzycznych, tworzyła także kolejne utwory, z których część znajdzie się na drugiej płycie – “Pomiędzyczasie”.

*****

W utworze zagrali:

Maciej Walewski – gitara elektryczna

Piotr Guz – bas

Nikodem Wojtkiewicz – perkusja

Maciej Walewski – mix/mastering

 

fot. okładka singla

 

Leave a Reply