Blasky prezentują utwór “Zostań panem swoich myśli” [RECENZJA]

“Zostań panem swoich myśli” to drugi utwór projektu Blasky, za którym stoją – Michał Starnawski i Paweł Zakrzewski. Nowa propozycja jest konsekwentną kontynuacją ich rockowo-alternatywnych inspiracji.

Niewątpliwie zespół Blasky ma pomysł nie tyle na siebie, co na muzykę, którą z powodzeniem wykonują. Poruszając się w obrębie mocniejszych gatunków, czerpią z korzennego brzmienia gitar, zahaczających o bardziej soczyste odmiany rocka, a nawet nu metal. Klimatycznie bliżej im nawet do rocka gotyckiego, niż do współczesnej, często nie wykraczającej poza pewną zachowawczość, nadmiernie eksploatowaną alternatywę. “Zostań panem swoich myśli” to propozycja dla każdego, kto ceni sobie rzeczowe odniesienia do muzyki, w której liczy się mroczniejszy nastrój stworzony z głęboko osadzonych gitar i poetyckiego słowa.

fot. materiały prasowe

Właśnie warto też zwrócić uwagę na tekst, będący solidnym uzupełnieniem całości. Należy więc docenić, że zespół dopracował ten utwór z każdej strony – solidne zgranie kompozycji poprzez mocno zaakcentowane brzmienie i należyte podkreślenie przekazu. Dopiero w takim zestawieniu każdego elementu i zbalansowaniu ich poprzez wokal Michała Starnawskiego, ten utwór nabiera sensu i staje się jakościowym fragmentem twórczości zespołu. Być może jest w tym namiastka nieco archaiczna, ale właśnie ona nadaje charakteru takiej formie artystycznej, jaką Blasky zaprezentowały w swojej nowej, jakże udanej propozycji. To numer dla miłośników pokrewnych gatunków, choć jego ostateczny wydźwięk wykracza poza oczywisty schemat.

*****

“Niemądrą rzeczą jest, gdy wykonawca pisze na temat swojej twórczości. Nie ma żadnego znaczenia, czym ta twórczość jest dla nas, dla wykonawców. Liczy się tylko to, co odnajdą w niej słuchacze. Czy będzie to coś pozytywnego, inspirującego? Dobrze by było, ale nie mamy na to żadnego wpływu. Więc niech ludzie słuchają, interpretują po swojemu, a jeśli komuś nasza piosenka  jakoś pomoże w codziennych zmaganiach z życiem, będzie to dla nas największa satysfakcja” – jak informuje Michał Starnawski

“Tworzę i nagrywam muzykę, która w duszy mi siedzi i gra… a jak to wychodzi? Oceńcie sami” – to mówiłem ja Paweł Zakrzewski

“Duet BLASKY to formacja wirtualna. Nigdy nie spotkaliśmy się, nie widzieliśmy na żywo. Gramy komunikując się poprzez Internet. Co z tego wychodzi?” – jak informuje zespół.

BLASKY to duet – nowoczesna forma współpracy muzycznej w otaczającym nas pandemicznym świecie. “Gramy rocka, metal, grunge – gramy to, co w sercach nam gra. Dla Was!”

*****

BLASKY tworzą:

Michał Starnawski – wokalista i autor tekstów. Przygodę ze śpiewaniem zaczynał od poezji śpiewanej. Nigdy nie myślał, że będzie śpiewał w tak „ciężkim” projekcie jak BLASKY.

Paweł Zakrzewski – dusza i twórca projektu BLASKY. Gitarzysta, w dobrych czasach grywał w metalowej formacji– Geisha Goner, obecnie gitarzysta w rockowym No More Jokes. Autor, twórca, producent i wykonawca muzyki pod szyldem BLASKY.

*****

BLASKY można posłuchać na :
Facebook: https://www.facebook.com/blasky-101840182041385
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=5wrRdyKIpVg

 

Leave a Reply