Anna Jurksztowicz w nowej wersji utworu “Stan pogody”!

„Stan pogody” to znaczący przebój Anny Jurksztowicz, który w 2021 roku doczekał się nowej wersji i jest pierwszym singlem projektu „Dziękuję, nie tańczę / 21” – reedycji z okazji 35-lecia legendarnej płyty.

Cały album ukaże się wersji winylowej i CD, a także w formie koncertu telewizyjnego. Lata 80-te powracają z nową siłą!

Po olbrzymim sukcesie na festiwalu w Opolu 85, Anna Jurksztowicz stała się prawdziwą gwiazdą polskiej piosenki. Wielokrotnie reprezentowała nasz kraj na festiwalach po za granicami naszego kraju. „Diamentowy kolczyk” i “Stan pogody” przez wiele miesięcy plasowały się wysoko na wszystkich rodzimych listach przebojów. Właśnie ten najlepszy okres kariery tej artystki dokumentuje płyta “Dziękuję, nie tańczę”.

fot. materiały prasowe

Zaczęło się od Opola. To tam, na Krajowym Festiwalu Piosenki w 1985 roku młoda Anna Jurksztowicz zaśpiewała po raz pierwszy „Diamentowy kolczyk” ze słowami Jacka Cygana i muzyką Krzesimira Dębskiego od razu wygrywając konkurs premier. To oni odpowiadali także za kolejny znaczący przebój wokalistki – “Stan pogody”.

Anna Jurksztowicz porzuciła śpiew operowy i stała się gwiazdą estrady, koncertując na całym świecie a dzielenie się swoją pasją i talentem kontynuowała przez kolejne 35 lat. Tę nieprzerwaną aktywność jako solistka, producentka, wykonawczyni przebojów do kinowych hitów podsumowała jubileuszową płytą „Jestem taka sama”, która ukazała się 4 września 2020 roku.

 

Leave a Reply