Wojtek Mazolewski zapowiada nowy projekt utworem “Manifest”

„Manifest” jest dobrym życzeniem na przekór dzisiejszym czasom. To także zapowiedź nowego projektu Wojtka Mazolewskiego, który po wielu latach sięgnął do pierwszego instrumentu, z którym zaprzyjaźnił się mając zaledwie kilka lat – gitary.

Zupełnie nieoczekiwanie powrót do tego instrumentu zapoczątkował nową muzyczną podróż, która zamyka się w album zatytułowany „Yūgen (幽玄)”. Już w najbliższy piątek premiera utworu “Manifest” w serwisach cyfrowych.

“Wszyscy będziemy szczęśliwi”  Wierzę w ludzi. W naszą siłę, potencjał i sprawczość. Mamy szanse i możliwości zmieniać świat wokół nas na taki w jakim chcielibyśmy żyć. Ten proces zaczyna się w naszych umysłach. – Wojciech Mazolewski 

fot. Łukasz Dębowski

Do współpracy przy tym wyjątkowym projekcie artysta zaprosił m.in. Joanne Dudę a następnie Krzysia Kawałko. W nagraniach wspierali nas także Hubert Zemler i Harry Waldowski.

Siłą Yūgen (幽玄)” jest autentyczność i siła prawdy bijąca z dźwięków i słów.

„Pewnej nocy po nagraniach w studio usiedliśmy z Asią u mnie w domu i tekst manifestu sam ułożył się do muzyki. To była spontaniczna chwila. Ta właściwa.” – Wojtek Mazolewski

 

Leave a Reply